בואו להכיר: "כרטיס לכל כיס"

בימים האחרונים לקראת פתיחת ליגת העל בכדורגל, קם לו ארגון שמטרתו ליצור הוזלה משמעותית במחירי הכרטיסים. תכירו - "כרטיס לכל כיס".

נרי וייס , י"ב באלול תשע"ד

אוהדים ירושלמים. יחרימו את משחק קבוצתם?
אוהדים ירושלמים. יחרימו את משחק קבוצתם?
צילום: פלאש 90

ביום שלישי בשבוע שעבר, יממה אחת בלבד לאחר חזרתם של המוני תלמידים ובני נוער לשגרת יומם, קם ארגון חדש על גבי הרשת החברתית פייסבוק. הם קוראים לעצמם - "כרטיס לכל כיס".

הארגון שחברים בו ארבעה אוהדי כדורגל מושבעים, שם לו למטרה דבר אחד בלבד - הוזלה משמעותית במחירי הכרטיסים, כזאת שתהיה גורפת ואחידה לכל קבוצות ליגת העל בכדורגל.

בדף הפייסבוק הרשמי שלהם, הם כתבו: "כוח צרכני הוא אמנם מושג כוללני שמאפשר לנו בדרך כלל להמשיך להיות אדישים, אבל הפעם זה נוגע לתחום שכולנו אוהבים – כדורגל.

מחירי הכרטיסים למשחקי הכדורגל בישראל כבר מזמן יצאו מפרופורציות והגיע הזמן לעצור את זה. לא ייתכן שנמשיך לשלם מעל 100 שקלים לכרטיס, לא ייתכן שכל בעל/ת בית יעשה ככל העולה על רוחו ויגזור קופון שמן על גבינו. בואו נחזיר את הכוח לידיים שלנו".

עוד כתבו "ההבדל היחיד בינינו לבין הכלכלות החזקות כמו גרמניה וארה"ב הוא כוח הצרכנות הירוד שלנו שגם בא לידיי ביטוי בכדורגל. אתם רוצים כוח? בואו ניקח אותו כי פה אף אחד לא ייתן לכם.
מה עושים? לא הולכים. מגעיל, מעפן לא כיף לא רוצים אבל הדבר היחיד שיעבוד".

לדברי מנהלי הארגון הקמת עמוד בפייסבוק ורעש תקשורתי כזה או אחר אינו יזיז דבר, בדיוק כמו המחאה החברתית בקיץ שלפני שנתיים. לדבריהם רק דבר אחד יצליח להשיג את המטרה הנעלה, "תפגעו להם בהכנסות הצפויות ובכיס, זהו הדבר היחיד שיזיז פה משהו. תחזירו את הכוח הצרכני, לפחות במגרשים - אלינו. כדורגל הוא מופע תרבות להנאת הצופים וככה הוא גם צריך להישאר".

אם כן, לשם השגת מטרתם החליטו בארגון על צעד ראשון כנגד המחירים הגבוהים אותם מבקשים בקבוצות ליגת העל שבכדורגל. הצעד הראשון הוא החרמת משחקי החוץ, הווי אומר - שאוהדי הקבוצה המתארחת לא יקנו כלל כרטיסים למשחק קבוצתם במחזור הראשון. לדברי ראשי הארגון, אם הדבר יצליח במשחקי המחזור הראשון ובארגון יבינו כי מאחוריהם עומדים אלפי אוהדי כדורגל נוספים, הרי שהם ימשיכו אל עבר השלב הבא במאבק. 

רוצים להבין כמה הבקשה הבסיסית הזו, חוצה קבוצות ומגזרים? מספיק הנתון כי בתוך חמישה ימים גרף דף הפייסבוק הרשמי של הארגון מעל ל-5,000 לייקים ועוקבים. 

לדברי ראשי הארגון, רעיון ההקמה והיציאה למאבק על זכותם של האוהדים הרבים לצפות במשחקי הכדורגל במחירים שפויים, הגיע לאחר המרד של אוהדי הפועל פתח תקווה כנגד הנהלת היריבה השנואה, מכבי, במשחק הדרבי האחרון ביניהם שהתקיים בסוף השבוע שעבר.

אוהדי הפועל פ"ת החרימו את המשחק שנערך אל מול עשרות צופים בלבד, זאת בשל המחירים הגבוהים אותם דרשו בהנהלת מכבי. גם המשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים נמצא בכותרות בשל המחירים הגבוהים שדורשים בקבוצות עבור כרטיס.

נראה שאם אכן לראשי הארגון תהיה רוח גבית מעשרות אלפי האוהדים ותמיכה מלאה במאבקם, בעתיד הקרוב נזכה לראות את האצטדיונים הרבים מוצפים בעשרות אלפי אוהדים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il