"שמים את האגו בצד בשביל לשנות"

מחאת אוהדי הכדורגל עולה רמה. הצעד הבא: החרמת משחקי נבחרת הכדורגל של ישראל ופנייה לשותפים פרלמנטרים שיסייעו בהוזלת המחירים.

נרי וייס , כ"ט באלול תשע"ד

ממשיכים במאבק. מושבים ריקים
ממשיכים במאבק. מושבים ריקים
צילום: פלאש 90

"לא ניתן יד לגזל ולא ניתן שיזלזלו בנו", כך אמר דן מימרון, אחד מאלה שעומדים מאחורי מחאת האוהדים החדשה בכדורגל הישראלי ומי שנמנה על ארגון "כרטיס לכל כיס".

ביום שני האחרון התקיימה פגישה היסטורית וראשונה מסוגה בין נציגי ארגוני האוהדים של מרבית קבוצות ליגת העל בכדורגל בצוותא עם אלו של הליגה הלאומית. על הפרק: הצעד הבא שיש לנקוט בכדי להוזיל את מחירי הכרטיסים למשחקי הכדורגל בישראל.

בארגוני האוהדים השונים לא התלהבו בלשון המעטה מהחלטת מנהלת הליגה ויתר הקבוצות על הוזלת מחירי הכרטיסים שנקבעה בתום ישיבה מיוחדת לפני כשבועיים. לדברי יוזמי 'כרטיס לכל כיס' - "ההחלטה של מנהלת הליגה היא שקר. המחירים נשארו בשמיים, המנהלת צוחקת עלינו".

לאחר מחאת האוהדים הירוקים במשחק של קבוצתם ביום שני האחרון מול בית"ר ירושלים באצטדיון טדי שהצליחה בחלקה, החליטו ארגוני האוהדים השונים כי רק יחד הם יוכלו לבצע את השינוי המיוחל.

על כן החליטו ארגוני האוהדים השונים להתכנס ולהתארגן כגוף אחד, זאת בכדי להביא לשינוי מהיר ואמיתי, כזה שאולי יחזיר את השפיות הכלכלית למגרשי הכדורגל בארץ.

על פי החלטת האוהדים, ארגון האוהדים "היציע" הוא זה שירכז תחתיו את המהלכים הבאים במאבקם של האוהדים השונים, ובצעד הבא מתכוונים האוהדים להיאבק בכמה מישורים.

  הראשון שבהם הוא המשך החרמת משחקי החוץ בליגה הסדירה עד להוזלה משמעותית (50 ש"ח) של מחירי הכרטיסים על ידי הקבוצות המארחות. במקביל לזה, יוחרמו גם משחקי הכדורגל של נבחרת ישראל במוקדמות יורו 2016 במשחקי הבית שמול אנדורה, קפריסין ו-וויילס.

החרמת משחקי הכדורגל של הנבחרת הלאומית באה גם היא כתוצאה מהמחירים ההזויים שגובים בהתאחדות על שלוש המשחקים הללו שאינם מהווים מוקד משיכה ממילא של עשרות אלפי אוהדים. על פי בדיקה שנעשתה נמצא כי המחיר הזול ביותר עבור כרטיס אחד של מבוגר לאחד מהמשחקים הללו, עולה למעלה מ-100 שקלים חדשים.

בנוסף לכל האמור, הפניות להוזלת מחירים תגיע ישירות להנהלות המועדונים ויגררו איום שאם לא יוזלו המחירים, אזי משחק הבית של המארחים יוחרם על ידי אוהדי הקבוצה האורחת וגם אלו של המועדון המקומי.

בצד המעשי יותר, החליטו האוהדים בפגישה ההיסטורית על כך שהמטרה הראשונית היא ליצור מצב תקדימי של ביטול המגבלה על כמות הכרטיסים עבור בני נוער וחיילים שמיועדת למכירה. 

מעבר לאיומים ולהחרמת המשחקים, בפגישה ההיסטורית החליטו כי את בקשותיהם האלמנטריות של האוהדים הנגזלים, יגישו הם דרך שותפים פרלמנטרים שידרשו דיון בכנסת ותיווך בין האוהדים לבין משרד הספורט שייקח אחריות על המהלך. 

"בינתיים", אומרים בארגוני האוהדים, "נסייע ונתמוך בקהלי הקבוצות שיחליטו על החמרת משחקי קבוצתם, זאת על ידי יצירת צפיות משותפות והסכמים עם מקומות בילוי שישדרו את המשחקים השונים".

שי גולוב, יו"ר "היציע" אמר בתום הפגישה ההיסטורית בין שלל האוהדים כי "נוצרה כאן הזדמנות לשנות ולהחזיר את הכדורגל הישראלי לעם".

מעניין מה תהיה עכשיו תגובת המנהלת החדשה ומה יעשה עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל החדש.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il