תינוקת נרצחה בפיגוע דריסה

חיה זיסל ברון רק בת שלושה חודשים נרצחה הערב (רביעי) בפיגוע דריסה בירושלים. שבעה בני אדם נוספים נפצעו. המחבל - תושב סילוואן.

ישי קרוב וחזקי ברוך , כ"ח בתשרי תשע"ה | עודכן: 19:56

חיה זיסל ברון
חיה זיסל ברון
באדיבות המשפחה

חיה זיסל ברון, תינוקת רק בת שלושה חודשים, נרצחה הערב (רביעי) בפיגוע דריסה בגבעת התחמושת בירושלים.

רכב הנהוג על ידי מחבל ערבי ממזרח ירושלים פגע בעגלת התינוקת ובעוד שבעה בני אדם בעת שירדו מהרכבת הקלה בתחנה הסמוכה לגבעת התחמושת. 

צוותי מד"א ביצעו בתינוקת פעולות החייאה ממושכות, ופינו אותה לבית החולים הדסה עין כרם, שם נפטרה. 

פצועה נוספת כבת 30 שטופלה בשטח פונתה לבית החולים כשהיא במצב קשה וסובלת מפגיעת ראש, פצועה נוספת כבת 57 פונתה להמשך טיפול בבית החולים כשהיא סובלת מפגיעה בגפיה ומצבה מוגדר בינוני. ארבעה פצועים נוספים פונו לבתי החולים כשמצבם מוגדר קל, בהם גם אביה של התינוקת. בנוסף טיפלו כוחות מד"א בגבר כבן 26, ככל הנראה הנהג ברכב הפוגע, ופינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה.

פרמדיק מד"א אהרון אדלר שגר בסמוך, והיה בין הראשונים שהגיעו לזירת האירוע, "מדובר בזירה קשה. במקום היו המולה ובכי והפצועים היו מפוזרים על פני שטח של עשרות מטרים. בצמוד לרכבת, הבחנתי באישה כבת 30 כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מפגיעת ראש ומחבלות קשות בגופה. הענקנו לה טיפול רפואי שכלל החייאה נשימתית ופינינו אותה במהירות לבית החולים הדסה עין כרם כשמצבה קשה מאוד ולא יציב".

פרמדיק מד"א, חנוך זלינגר, שהגיע בניידת טיפול נמרץ למקום סיפר, "כשהגענו לזירה דלתות ניידת הטיפול הנמרץ נפתחו וגבר כבן 30 ,אבי התינוקת, אחז בידו את בתו בת ה-3 חודשים כשהיא מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק עם פגיעה ושברים פנימיים בראשה. הוא סיפר שהעגלה בה שכבה התינוקת נפגעה מהרכב והתינוקת עפה למרחק של עשרות מטרים ונחבלה קשה בראשה. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי פינוי לבית החולים הדסה הר הצופים. עם הגיענו לבית החולים סיפר האב כי גם הוא נפגע ברגלו וקיבל טיפול בבית החולים".

המחבל, תושב שכונת סילוואן, שנעצר בעבר על עבירות ביטחוניות, ניסה ככל הנראה להימלט רגלית, נורה על ידי שוטר מהיחידה המרכזית בירושלים ונפצע באורח קשה. 

דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן-ניצב אסי אהרוני, מסר כי "נהג הרכב הפרטי שנסע מכיוון מהגבעה הצרפתית לכיוון המטה הארצי פגע בהולכי רגל בנתיב הנסיעה. הוא פגע בעמוד והרכב נעצר. הנהג ניסה להימלט רגלית, אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו וביצע אחריו מרדף קצר, ירה בו והביא לפציעתו".

ערוץ הטלוויזיה של חמאס דיווח כי המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים הוא עבד א-רחמן שלודי תושב סילוואן במזרח ירושלים, אסיר משוחרר שהיה עצור על רקע השתייכותו לחמאס. דובר חמאס בחוץ לארץ חוסאם בדראן בירך על הפיגוע ואמר כי הדבר אינו מפליא, וזוהי תגובה טבעית למה שהגדיר פשעי הכיבוש ולפלישת היהודים למסגד אלאקצה בפרט כלשונו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב התייעצות ביטחונית בהשתתפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו וראש השב"כ יורם כהן. בהתייעצות הטלפונית עודכן נתניהו בפרטי פיגוע הדריסה. "כך פועלים שותפיו של אבו מאזן לממשלה, אותו אבו מאזן שרק לפני ימים הסית לפגיעה ביהודים בירושלים", אמר. 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיב לפיגוע הדריסה ואמר כי "המצב בירושלים בלתי נסבל ויש לפעול באופן חד וברור כנגד כל תופעת אלימות המתקיימת בעיר. היום ברור יותר מתמיד כי יש להכניס את כוחות המשטרה אל תוך השכונות הערביות בהן יש הפרות סדר, להציב אותם בנקודות שולטות, בפריסה גדולה ובמערך כוחות משמעותי".טוען....