מתמודד נוסף בבית היהודי: ד"ר רונן שובל

"אלחם במלוא כוחי בכדי שמדינת ישראל תהיה ציונית יותר, יהודית יותר ודמוקרטית יותר", הסביר שובל את החלטתו.

נתנאל כ"ץ , י"ט בכסלו תשע"ה

מתמודד. רונן שובל
מתמודד. רונן שובל
צילום: יח"צ

ד"ר רונן שובל הכריז הבוקר (חמישי) על החלטתו להתמודד בפריימריז לרשימת הבית היהודי בכנסת הבאה.

בראיון לגלי צה"ל הסביר שובל, כי "בשנים האחרונות נלחמתי והובלתי מאבקים לאומיים בעד הציונות ונגד השמאל הקיצוני - הקרן החדשה לישראל, הפיכה השיפוטית ובג"ץ, הפוסט-ציונות באקדמיה, המסתננים מאפריקה ובמישורים רבים נוספים".

"היום אני מודיע שאמשיך להלחם באותם מעוזי שמאל רדיקליים, במלוא הכוח, אך הפעם אעלה שלב ואפעל מתוך הכנסת למען עם ישראל", הוסיף.

ד"ר שובל, מייסד תנועת 'אם תרצו', עמד בראש התנועה במשך קרוב לשמונה שנים מיום היווסדה. שובל כיהן בשנה האחרונה כחבר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית, והסוכנות היהודית. כמו כן, הקים את 'תא כתום' בתקופת ההתנתקות מגוש קטיף, והוביל שביתת רעב של 12 יום נגדה.

בהודעתו אמר שובל, "אני מבקש להיות פה בכנסת לרוב הציוני שמאמין בצדקת הדרך, ומבין כי על מנת לשמור על מדינת ישראל יהודית-ודמוקרטית עלינו לפעול יחד נגד ארגונים אנטי-ציונים, הפועלים לחסל את אופיה היהודי-ציוני-דמוקרטי של ישראל. אלחם במלוא כוחי בכדי שמדינת ישראל תהיה ציונית יותר, יהודית יותר ודמוקרטית יותר. אעשה זאת על ידי ביטול ההפיכה השיפוטית, החלת ריבונות ישראלית: בנגב ובגליל, בדרום תל אביב, בהר הבית ובכל חלקי ישראל המופקרים כעת, אדאג לייבש את עמותות השמאל הקיצוני, להביא ציונות לאקדמיה, ולהעביר את חוק הלאום".

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בירך את שובל, "רונן שובל הוא לוחם ציוני אמיתי. בכל צומת אליו הגיעה הפוסט ציונות - היא מצאה שם את רונן שובל מולה. כך נהג כשהיה מייסד 'אם תרצו' כך במלחמתן בהתנתקות עד כדי שביתת רעב נגדה, וכך כשהיה מנכ"ל ישראל ביתנו העולמית, עד מעברו לבית היהודי. שובל נהג תמיד בנחישות, בעקביות, תוך אמירת האמת בלי להתנצל ובלי להתבלבל".

לדברי השר בנט, "כשהאשימו את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה, עמד שם רונן שובל כחומה בצורה מול ארגונים ישראליים שפעלו נגד המדינה ויכל להם. גם כשהפוסט ציונות הגיעה לאקדמיה, היא מצאה מולה מלחמה נחושה של רונן שובל. הבית היהודי מתברך במועמד שיביא איתו ציבורים רחבים וצעירים, חילונים ודתיים, ומייצג את ישראל החדשה: אומרת את האמת בלי לגמגם ובלי להתנצל. אני מאחל לרונן בהצלחה יחד עם כל המועמדים".