סופית: הרב בן דהן יתמודד בבית היהודי

השר נפתלי בנט: הרב בן דהן גילה אומץ לב כשהביא את עצמו להכרעת הציבור וציבור הבוחרים ידע לגמול לו על כך.

עדו בן פורת , כ' בכסלו תשע"ה

השר בנט וסגן השר הרב בן דהן
השר בנט וסגן השר הרב בן דהן
צילום: פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, הודיע הבוקר כי יתמודד בבחירות המוקדמות לרשימת הבית היהודי לכנסת ה- 20.

בשבועות האחרונים פעל סגן השר לאחד את השורות בציונות הדתית ולגשר על הפערים בין יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר נפתלי בנט ויו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל.

סגן השר הרב אלי בן דהן אמר כי "עולמי המוסרי מחייב אותי להמשיך באחדות בציונות הדתית ולאפשר למצביעי הבית היהודי לתת לי את המנדט להמשיך ולשרת את עם ישראל.

"אני מאמין שיש לנו הזדמנות היסטורית להמשיך באחדות בציונות הדתית אל מול מפלגות אחרות במחנה הלאומי שמתפרקות לנגד עינינו, הציבור במדינת ישראל צריך מפלגת ימין חזקה שמאמינה בעם ישראל, בארץ ישראל על פי תורת ישראל", הוסיף.

יו״ר הבית היהודי בנט בירך, ״אני מברך על הצטרפותו של סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן לפריימריז בבית היהודי. בעבודתי לצידו גיליתי חבר בלב ובנפש שתורת ישראל ועם ישראל עומדים לנגד עיניו. בכהונתו במשרד הדתות הוא דחף בעוז מהפכות ששנים לרבים לא היה האומץ לקדם.

"הרב בן דהן גילה אומץ לב כשהביא את עצמו להכרעת הציבור וציבור הבוחרים ידע לגמול לו על כך. כל מי שרוצה להתמודד בבית היהודי כפי שכל חברי המפלגה מתמודדים מוזמן. זוהי האחדות האמיתית״.

במהלך כהונתו במשרד לשירותי דת קידם, בין השאר, הרב בן דהן את פתיחת אזורי הרישום לנישואין והעברת החוק בכנסת, שינוי תקנות הבחירה לרבני עיר באופן שייצג את תושבי העיר נאמנה ויעניק ייצוגיות נשית, מהפכה בכשרות, הוצאה לפועל של רבני קהילות ומינוי רבנים בהתיישבות-העובדת לאחר 11 שנות הקפאה.

באיחוד הלאומי הגיבו להחלטת הרב אלי בן דהן לפרוש מהמפלגה. "מאחלים לרב אלי הצלחה. אין ספק שהקשר האישי הקרוב שנוצר בינו לבין נפתלי בנט יעניק לו יתרון משמעותי בהתמודדות על פני המועמדים האחרים, ובכך יתאפשר לאדם ראוי להיות חלק מהרשימה לכנסת כפי שעשה זאת כאיש האיחוד הלאומי. נציין כי המנדט למימון הבחירות נשאר באיחוד הלאומי ולא עובר לבית היהודי", הוסיפו.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח''כ איילת שקד בירכה את סגן השר הרב בן דהן על החלטתו. "הרב אלי הוא איש של עשייה וחיבורים. בזמן קצר הוא קידם רפורמות חשובות, וכל זאת תוך כדי שמירה על ערכים ודרך. 

"החלטתו להתמודד בפריימריז היא החלטה אמיצה המעידה על אופיו של הרב אלי - איש יקר שלא פוחד מאתגרים.
אני גאה לרוץ לצד הרב אלי, ובטוחה שהוא ימשיך לעשות עבודה נהדרת גם בכנסת הבאה", דברי שקד.

ח"כ שולי מועלם רפאלי בירכה גם היא את הרב בן דהן. "במהלך השנתיים האחרונות יצא לי לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הרב בן דהן למען חיזוק הזהות היהודית וקידום מעמד האישה במוסדות הדת השונים. הרב אלי הוא איש של תורה ועבודה הפועל לילות כימים למען כלל ישראל. אני מאמינה בלב שלם שגם בכנסת הבאה נמשיך לשלב כוחות למען עם ישראל ותורת ישראל".