מה חושב מס' 2 של לפיד?

יאיר לפיד "מזועזע" ממתמודדי הבית היהודי המתנגדים לנישואים חד מיניים אבל מה חושב מספר 2 שלו בנושא, הרב שי פירון?

אורלי הררי , י"ז בטבת תשע"ה

הרב שי פירון ויאיר לפיד
הרב שי פירון ויאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, קרא בצהריים (חמישי) ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט להתנצל על הסרטון בו מתמודדי הבית היהודי מתנגדים לנישואים חד מיניים.

"בנט, תתנצל!", כתב לפיד בפייסבוק, "אחרי הסרטונים הויראליים, הסרטון הזה הוא הפרצוף האמיתי של הבית היהודי: הומופובים. אנחנו אומרים חד וחלק: לכל שני אנשים מגיעה הזכות לממש את אהבתם ולהינשא. נלחמנו על הזכות הזו ונמשיך להילחם עליה גם בכנסת הבאה".

במפלגת הבית היהודי מזכירים ללפיד את דבריו של מספר 2 שלו הרב שי פירון בראיון שפורסם בעבר בעיתון "בשבע".

"אני חושב שזכותה של מדינה יהודית, אולי אפילו חובתה, לומר לזוגות חד־מיניים שמחליטים לחיות את חייהם - 'זה לא משפחה'. אבל זכויות כלכליות, משכנתה, זכות להורות וכדומה - כן. אני כן אומר שאם הייתי מנהיג את 'יש עתיד', ואני לא אנהיג אותה אף פעם כי אני לא מתאים להנהיג מפלגה, לא הייתי מנהל כל כך הרבה חזיתות של סוגיות בעניינים כאלה, וכן הייתי מנסה לייצר תהליך שיח יותר עמוק. לא הייתי מתעסק כרגע בכל כך הרבה דברים בבת אחת, כי אז גם כשאתה לא מתכוון להיות נגד הקשר בין דת ומדינה, אתה מצטייר ככזה", אמר אז הרב פירון.

מפלגת יש עתיד הגיבה לכתבה וציינה כי שר החינוך לשעבר, התנצל כבר על הדברים ואמר כי הוא חש אחריות כלפי כל משפחה. "הרב שי פירון הוא מהמגשרים הגדולים של החברה הישראלית בין קבוצות שונות וקהילות שונות. והוא גם מאמין בלב שלם שיש לאפשר זוגיות לכל אדם. פירון היה שר החינוך הראשון שהכיר ותיקצב את ארגוני הנוער הגאה ונלחם בתופעות של גזענות והומופוביה במערכת החינוך. אין בינו לבין ההומופוביה החשוכה לנו נחשפנו בסרטונים המבחילים של המתמודדים לרשימת הכנסת בבית היהודי, דבר וחצי דבר".