הרב יוסף נגד שטבון

בנאום חריף תקף הרב דוד יוסף את ח"כ שטבון והשווה אותו לחזיר המתואר במדרש ש"פושט טלפיו ואומר 'כשר אני'"

חיים לב , כ"א באדר תשע"ה

חילול שבת. הרב דוד יוסף
חילול שבת. הרב דוד יוסף
צילום: פלאש 90

מתקפת ש"ס נגד 'יחד' נמשכת במלא העוצמה: בנאום חריף תקף הרב דוד יוסף את ח"כ שטבון והשווה אותו לחזיר המתואר במדרש ש"פושט טלפיו ואומר 'כשר אני'".

"אל תאמינו לאף אחד", אמר הרב יוסף בכנס בחירות בבית שמש, "נראה לכם שמרן נתן למישהו רשות ללכת עם כהנא? ח"כ שטבון בנושא ההקצבות היה חלק מהמזרחי הוא היה לוחם בעולם הישיבות. הוא פושט את טלפיו ואומר כשר אני".

בהמשך תקף את שטבון שנתן לטענתו יד להרס התורה בקדנציה הקודמת. "ביטול הקצבאות והבטחת הכנסה הכל נעשה על ידי אלה שהם התחברו אליהם ראש המתפלגים ניהל משא ומתן עם אריאל שהוא ראש הלוחמים נגדנו, רק לאחר מכן אריאל זרק אותו".

לפני כשבועיים, בכנס בחירות בנתיבות, תקף הרב דוד יוסף בחריפות את מפלגתו של אלי ישי המשלבת דתיים לאומיים ונשמעת גם לגדולי תורה חובשי כיפות סרוגות.

הרב יוסף סיפר כי בעבר הצטווה על ידי אביו הרב עובדיה יוסף זצ''ל שלא לשבת בשולחן אחד עם רב ידוע, כהגדרתו, המשתייך לציונות הדתית.

"לפני פחות משנתיים כשאחי הגדול הגאון הרב יעקב הלך לעולמו, עשו לו איזה ערב אחד לזכרו בירושלים. מתקשר אלי אברך, אמר לי 'שמך מופיע במודעות לצידו של אותו רב דתי לאומי'. אמרתי לו לי יש דעת תורה, אלך לשאול. מה שאבי יורה לי, כך אעשה''.

הרב יוסף הסביר את ההתלבטות. ''מצד אחד כבודו של אחי הגדול, מצד שני, לשבת בשולחן אחד עם אותו איש, מראשי הרבנים שלהם שהיום הולך עם המתפלגים. אמר לי אבי מורי: 'אסור לך לשבת עם האיש הזה'''.

בשלב הזה עבר הרב יוסף לתקוף בחריפות את רבני הציונות הדתית. "והיום הולכים איתו במפלגה אחת. שעטנז. הם קוראים לזה אחדות? יחד שבטי ישראל? זו לא התורה שלנו, זה לא הצביון שלנו. כל האמצעים כאן כשרים. לערבב קודש וחול ללכת עם אותם אלה שרדפו אותנו ושונאים אותנו, וקוראים לזה אחדות.

"אנחנו יודעים מה התוצאות כל פעם לאחדות כזו. גדולי ישראל האמיתיים מאז קום המדינה התנגדו בכל כוחם להליכה משותפת עם הדתיים הלאומיים מהסוג הזה. עם שונאי התורה הללו. אנחנו בני תורה, אנחנו עולם התורה".

חבר הכנסת שטבון הגיב לדברי הרב יוסף בראיון לדוד בן בסט ברדיו "רדיוס", ואמר ''אני לעולם לא אפגע ברבנים. זה לא רק אני, כך תנועת יחד כולה. אנחנו מכבדים תלמידי חכמים, לעולם לא נפגע בהם".