בקבוקי התבערה נזרקו על ידי תומכי אלי ישי

השלושה הציתו בקבוקי בנזין כחלק מהמחאה נגד הזיופים בבחירות. הם יובאו להארכת מעצר.

עדו בן פורת , ה' בניסן תשע"ה

מחקירת המשטרה עולה כי שלושת החשודים שהשליכו בקבוקי תבערה אמש (שלישי) בעצרת בשכונת הר נוף בירושלים היו מתומכי אלי ישי ולא ממתנגדיו כפי שהיה נדמה בתחילה.

כחלק מהמחאה נגד הזיופים שבוצעו לטענתם במהלך הבחירות, מילאו הצעירים שני בקבוקים בבנזין, במטרה להבעיר צמיגים במהלך העצרת. לטענתם הקהל שהשתתף באירוע מנע זאת מהם ובסיום העצרת נותרו עם בקבוקי הבנזין.

החשודים סיפרו בחקירה כי הם התרחקו כ-150 מטר ממקום העצרת, שפכו את הבנזין על הכביש, הדליקו אותו ונסעו לביתם. שלושת החשודים יובאו בשעה 12:00 לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

מאות בני הנוער השתתפו בעצרת התמיכה אמש מול ביתו של ישי כדי לחזק אותו לאחר ההפסד בבחירות. כעבור זמן קצר מתחילת מפגן התמיכה יצא ישי מחוץ לביתו. ''אני אוהב אתכם, את כולם, את הפעילים, את ראשי המטות, וכל מצביעי 'יחד' ועם ישראל.

''אני מודיע שאת המהפכה הזאת לא נעצור. אני כל כך מתחזק ומתעודד מכם, האמונה שלכם בדרך שלנו מחזקת ומעודדת מאד''.

ישי התייחס להתנהלות מערכת הבחירות וחזר על הטענה לפיה גורמים שמתנגדים לו פסלו את פתקי ההצבעה בקלפיות. ''ידענו שזה יקרה, תיארנו לעצמנו והתכוננו לכל מיני תרגילים של פסילת קולות, הלכנו בדרך האמת, אולם לא פגענו באחרים, לא באלימות פיזית ולא באלימות מילולית''.

צילום: אהרון גולדשטיין - חדשות 24

''אבל אנחנו את האמת נגיד", הבהיר ישי, ''עשו כאן גניבת בחירות, הדמוקרטיה כאן נעלמה. הם רדפו ופגעו במרן ראש הישיבה, רדפו ופגעו בכל רבני המפלגה ותומכיה, כל מצביע ומצביע נפגע, אבל אני מודיע שאף אחד לא יעצור אותנו, אנחנו נמשיך ונבנה את התנועה בכל הכח, אנשים קרועים ועצובים.

יו"ר מפלגת יחד הוסיף לקול תשואות התומכים, ''גנבו לנו את הבחירות והכאב ענק כי לא הפסדנו בדמוקרטיה אלה בגניבה. הקמנו תנועה להרבות אהבת חינם בעם ישראל למרות כל ההפרעות. למעלה מ-30 שנה אני פועל במערכות בחירות, אבל האהבה הענקית שהיתה בבחירות האלו לא ראיתי מימי.

''רק בשביל לראות את השמחה והאחדות הזו היה שווה להקים את התנועה הקדושה הזו. כמה המנדטים האלו חסרים לעולם התורה, לשכבות החלשות. מי יתן את הדין על גזילה של המנדטים האלו?", כך ישי.