בשורה לתלמידי הנהיגה

הפעימה השניה של הוזלת ה"טסטים" יוצאת לדרך. מחיר העמדת רכב למבחן נהיגה מעשי יופחת בשבוע הבא ל-265 שקלים בלבד.

עדו בן פורת , ז' בסיון תשע"ה

לימוד נהיגה
לימוד נהיגה
פלאש 90

ביום שני הבא, ה-1 ביוני 2015, יופחת המחיר המירבי שמורי הנהיגה רשאים לגבות עבור העמדת רכב ל"טסט" ל-265 שקלים בלבד.

זאת, בעקבות החלטת שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ, להוזיל את המחירים שגובים מורי הנהיגה, עבור העמדת רכב לטסט.

מדובר ביישום הפעימה השניה של הוזלת מחיר העמדת רכב למבחן נהיגה מעשי, לאחר שבנובמבר 2014 יושמה הפעימה הראשונה של ההוזלה, במסגרתה הופחת המחיר המירבי ל-300 שקלים, לעומת מחיר שהגיע לכ-500 שקלים ואף יותר.

השר כץ אמר כי הוזלת מחיר העמדת רכב לטסט תקל משמעותית על תלמידי הנהיגה וההורים ותחסוך לכל אחד מהם מאות שקלים מההוצאה הנדרשת עבור לימוד הנהיגה.

במסגרת הפעימה השלישית שתחול בעוד כתשעה חודשים, תחול הפחתה נוספת בתעריפים והמחיר המירבי שמורי הנהיגה יוכלו לגבות עבור העמדת רכב לטסט, יעמוד על 229 שקלים.

מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה, ציון מזרחי, שיגר בימים האחרונים חוזר למנהלים והמפקחים המחוזיים על בתי הספר לנהיגה המציין בפניהם את המחיר המירבי החדש שמורי הנהיגה רשאים לגבות עבור העמדת רכב לטסט. בחוזר מתבקשים המנהלים לעדכן את אירגוני מורי הנהיגה על התעריף החדש.

הוזלת מחיר העמדת רכב לטסט התאפשרה בעקבות המלצות ועדה בינמשרדית, המשותפת למשרדי התחבורה והאוצר להטיל פיקוח על מחיר שירות למבחן נהיגה מעשי, בהתאם לחוק הפיקוח על המצרכים והשירותים.