ממכבי ת"א לריאל מדריד? מאמן מכבי ת"א עוזב

בצעד חסר תקדים וכשעתיים לפני משחקה האחרון בליגה, הודיעה האלופה: פאקו מסיים את תפקידו. יחזור לשמש כעוזרו של בניטס בריאל?

נרי וייס , י"ד בסיון תשע"ה

פאקו ומרטין ביין. נפרדים
פאקו ומרטין ביין. נפרדים
צילום: פלאש 90

אמנם מאמן הכדורגל של מכבי ת"א סיים את העונה הנוכחית עם זכיה היסטורית בשלושה תארים: אליפות המדינה, גביע המדינה וגביע הטוטו, לראשונה בתולדות המועדון, אך בכל זאת לא יזכה לאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה.

במסיבת עיתונאים חפוזה, וכשעתיים לפני משחקה האחרון בליגת העל שבכדורגל הודיעו ראשי הצהובים כי פאקו אייסטרן לא ימשיך בקבוצה התל אביבית בעונה הבאה. 

קיומה של מסיבת העיתונאים המהירה ובייחוד העיתוי שלה, לא מתאימים לניהולה המקצועי של הקבוצה התל אביבית, וכבר בעצם הודעת הקבוצה על קיומה של מסיבת העיתונאים הזו, היה ברור - מאמן מכבי ת"א עוזב את הקבוצה.

נראה כי הסיבה לסיום דרכו של המאמן הספרדי בקבוצה היא היחסים בינו לבין המנהל המקצועי, ג'ורדי קרויף. 

פאקו אמנם הביא כאמור זכיה היסטורית בטרבל, אך לא סיפק את הסחורה שצופתה ממנו ביחס לסגל השחקנים המרשים שקיבל, כשלא מעט משחקים תחת אימונו היו לא מהנים ואף הסתיימו בתוצאות לא צפויות. גם היחס של פאקו למספר שחקנים וביניהם עדן בן בסט, לא גרמו לנחת רוח של ראשי הצהובים שהשקיעו כספים רבים להבאת החלוץ הישראלי מהליגה הצרפתית. 

עזיבתו זו של פאקו היא המשך ישיר להיסטוריית המאמנים בשלוש השנים האחרונות של מכבי, שמתחלפים בכל עונה. 

פרידה זו לא תורמת במיוחד למאמציה ולהכנותיה של האלופה לקראת משחקי מוקדמות ליגת האלופות, ובקרוב מאוד יצטרכו בקבוצה הצהובה להנחית מאמן חדש כשברור לכל כי המאמן הבא יהיה זר ולא ישראלי.

מי יהיה המאמן הבא בצהוב עוד לא ידוע, אך לגבי פאקו, סיכוי סביר כי זה יחזור לשמש כעוזרו של רפא בניטס שעשוי להכריז בקרוב על כך שיאמן בריאל מדריד הגדולה. מערן זהבי לכריסטיאנו רונאלדו?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il