עימות בישיבת סיעה
נתניהו: לא נרחיב את יו"ש

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר כי אין בכוונת ממשלתו להרחיב את יהודה ושומרון. ראש מועצת בית אל התעמת עם ראש הממשלה.

עוזי ברוך , כ"ו בתמוז תשע"ה

מטפל בסוגיה הבעייתית לא פחות מבחינתו - חלוקת התפקידים בליכוד. בנימין נתניהו
מטפל בסוגיה הבעייתית לא פחות מבחינתו - חלוקת התפקידים בליכוד. בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בצהריים (שני) לראשונה כי אין בכוונתו להרחיב את יהודה ושמרון ובעצם להמשיך ולשמור על ההקפאה באזורים האלה כפי שנעשה בשנתיים האחרונות.

ראש מועצת בית אל, שי אלון, התפרץ לדבריו של נתניהו וקבל על ההרס הצפוי בישוב בשבועיים הקרובים. נתניהו השיב לאלון כי יש לכבד את החלטת בג"ץ. השר יעלון הוסיף "אתם יודעים שבתי האולפנה החל בהליך לא חוקי וכך גם בתי דריינוף ולכן אם כל הרצון הטוב אנחנו לא מצליחים להכשיר את המהלך".

אלון לא הסתפק בתשובת נתניהו ושאל אותו מדוע הוא לא מקיים את הבטחתו לישוב לבנות 300 יחידות דיור, "כאן זה לא הליך עקום זו הבטחה של ראש ממשלה".

נתניהו השיב לו "אתה דואג לאינטרסים של היישוב שלך, אני דואג לאינטרסים של כלל המדינה. יש לחצים בין-לאומיים, וצריך לנהל זאת בחכמה", אמר בזעם נתניהו, "מפעל ההתנחלויות תחת מתקפה בין-לאומית. אני מגן על המפעל כולו, צריך לעשות זאת בחכמה ולכבד פסיקות בג"צ".

ראש הממשלה הודיע לכל הנוכחים כי אין בכוונתו לאשר את 300 יחידות הדיור שהוא הבטיח לאחר הריסת שכונת האולפנה.

מהליכוד נמסר בתגובה "ראש הממשלה לא אמר שלא יבנה ביהודה ושומרון. ראש הממשלה אמר שיקדם יחידות דיור בבית - אל באמצעות פינוי בסיס מג״ב במקום. בניגוד לנטען, ראש הממשלה לא פוסל כל בנייה ביהודה ושומרון ואמר שהוא מקדם את מפעל ההתיישבות בתבונה ובאחריות".

צפו בהבטחות נתניהו לאחר הריסת שכונת האולפנה: