דאגה בבית הלבן מהרס הכפר הערבי סוסיא

"אנו מפצירים בישראל להימנע מהריסת הכפר", אומרים בוושינגטון. "הפקעת השטחים ופינוי פלסטינים יהיו פעולות מזיקות ופרובוקטיביות".

ניר הר זהב , א' באב תשע"ה

המאחז הבלתי חוקי ליד סוסיא
המאחז הבלתי חוקי ליד סוסיא
תנועת רגבים

צביעות. דובר מחלקת המדינה של ארצות הברית, ג'ון קירבי, קרא הלילה (שישי) לממשלת ישראל למנוע את הריסת הכפר הערבי סמוך לסוסיא באזור דרום הר חברון, בעקבות צו ההריסה שהגיע אתמול לידי התושבים.

"אנו מפצירים בממשלת ישראל להימנע מהריסת הכפר. הפקעת השטחים ופינויים של פלסטינים, יהיו פעולות מזיקות ופרובוקטיביות", אמר קירבי.

הדובר איים כי להריסה עלולות להיות השלכות. "לפעולות מהסוג הזה לא תהיה השפעה רק על המפונים ועל משפחותיהם, אלא מעבר לכך. אנו חוששים כי האווירה שתיווצר תפגע באפשרות להידברות בין הצדדים".

נזכיר כי בחודש מאי דחה בית המשפט העליון את בקשת תושבי הכפר להוציא צו ביניים נגד הריסת 80 בתים, עד לסיום הדיון בהסדרת המקום. שופט בית המשפט העליון נעם סולברג, הסביר את החלטתו בכך שקיימות חריגות בנייה בכפר.

גם בארגון השמאל הקיצוני "בצלם" הביעו אתמול דאגה מהרס הבתים בסוסיא. "המבנים האלו משמשים 74 מתושבי הכפר, יותר ממחצית מהם ילדים וילדות", נכתב בעמוד הפייסבוק של הארגון. "ללא המבנים האלה תושבי הכפר לא יוכלו לשרוד את הקיץ המדברי ויאלצו לעזוב. הריסות אלה הן למעשה גירוש בפועל".