כתב אישום הוגש נגד מציתי הכנסייה

כתב אישום הוגש נגד שני החשודים בהצתת כנסיית הלחם והדגים. הם מואשמים בעבירות של הצתה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע.

עוזי ברוך , י"ג באב תשע"ה

הכתובת על הכנסייה שהוצתה
הכתובת על הכנסייה שהוצתה
צילום: רויטרס

הותר לפרסום לאחר חקירה של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י, נעצרו לחקירה חמישה בני אדם בחשד כי הם עומדים מאחורי פיגוע הצתת הכניסייה בצפון ופיגועי שנאה נוספים. 

בסיום החקירה הוגשו כתבי אישום כנגד שניים מחברי ההתארגנות (ינון ראובני ויהודה אסרף) כנגד יתר חבריה ינקטו הליכים מנהליים.

החשודים:

ינון ראובני - יליד 95', תושב אופקים, הורחק מספר פעמים מאיו"ש בצו מנהלי בשל פעילות אלימה נגד ערבים ורכושם ומידע שהצביע על חשד למעורבות וביצוע מספר ארועים של הצתת רכוש וקודשי דת של פלסטינים באיו"ש. נחקר באחרונה במשטרת ישראל גם בחשד למעורבות בהצתה במתחם הדורמציון בירושלים בפברואר 2015 והורחק לחצי שנה
בצו מנהלי מאיו"ש ומירושלים.

יהודה אסרף - יליד 96, תושב אלעד, מתגורר בחצי השנה האחרונה במאחזים של פעילי גבעות.

מרדכי מאייר - יליד 97, תושב מעלה אדומים, הורחק באחרונה בצו מנהלי מאיו"ש ומירושלים בשל חשדות למעורבותו במספר ארועים של הצתת רכוש של פלסטינים באיו"ש. נחקר באחרונה במשטרת ישראל גם בחשד למעורבות בהצתה במתחם הדורמציון בירושלים בפברואר 2015.

משה אורבך - יליד 91, תושב בני ברק, המתגורר בשנים האחרונות במאחזים של פעילי הגבעות. הורחק מספר פעמים בצו מנהלי מאיו"ש בשל מעורבותו בהנעת פעילות אלימה נגד ערבים ורכושם בתחומי מדינת ישראל.

קטין - יליד 98', תושב רמלה, המתגורר בחודשים האחרונים במאחזים של פעילי הגבעות. הורחק בעבר בצו מנהלי מאיו"ש בשל מעורבותו בפעילות אלימה נגד ערבים ורכושם ומידע שהצביע על חשד למעורבות בארועים של השחתה והצתה של כלי רכב השייכים לערבים.

בשבכ טוענים כי החשודים תיכננו גם לחבל בביקור האפיפיור בארץ במאי באותה שנה- ניסיון ששובש.

בשנה האחרונה החלו החשודים לבצע פיגועי טרור משמעותיים יותר של הצתת בתים פלסטינים מאויישים - בח'רבת אבו פלאח ב-23 בנובמבר 2014 ובא-דיראת שבדרום הר חברון בדצמבר 2014.

עוד מציינים בשרות הביטחון הגללי כי בחודשים האחרונים זוהתה התמקדות של פעילי התשתית בהסתה לפגיעה בקודשי דת של נוצרים, שהביאה להצתות בכנסית הדורמציון בירושלים בפברואר 2015 ובכנסית הטבח'ה ביוני 2015.

בבלוג של ראש ההתארגנות שפורסם באתר "הקול היהודי" ב-20 במאי 2015 מובא עידוד נוסף לפגיעה בקודשי דת של נוצרים - "רק מי שכופר בעבודה זרה ונלחם בנצרות ושואף להסרת הכנסיות מארץ הקודש - הוא הנקרא יהודי". 

שלושה כתבי אישום הוגשו כאמור נגד חברי החוליה.