מפקד חדש באיו"ש: ''אין יום שדומה לקודמו"

תת-אלוף ליאור כרמלי מונה למפקד אוגדת יהודה ושומרון. אלוף הפיקוד: בימים האחרונים עסקנו בסיכול טרור פלסטיני ולצערי גם יהודי.

קובי פינקלר , כ' באב תשע"ה

הטקס במפקדת בית אל
הטקס במפקדת בית אל
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף ליאור כרמלי מונה היום (רביעי) למפקד אוגדת יהודה ושומרון. הטקס נערך במפקדת האוגדה בבית אל, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה.

תת-אלוף ליאור כרמלי החליף בתפקידו את תת-אלוף תמיר ידעי, שכיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, אמר כי "בימים האחרונים עסקנו בסיכול טרור פלסטיני ולצערי גם יהודי, באכיפת חוק וסדר מול כלל האזרחים במרחב. עשינו זאת, ונמשיך לעשות זאת, מתוך מחויבות עמוקה למוסר היהודי ולרוח צה"ל.

"החיכוך היומיומי בין אזרחים משני צידי המתרס וכוחות הביטחון השונים מחייבים את כולנו לשיתוף פעולה, שילוב זרועות ושיח. אין יום שדומה לקודמו ולזה שאחריו''.

אלוף הפיקוד הוסיף, ''אתם, המפקדים מכלל הארגונים, קובעים את התוצאות וברגע מרגש ומיוחד זה ברצוני להביע את הערכתי הרבה לכולכם ודרככם לאלפי החיילים והשוטרים, אנשי המנהל האזרחי ושירות הביטחון הכללי".

מפקד האוגדה היוצא תת-אלוף תמיר ידעי אמר כי "באוגדת איו"ש יש משהו מיוחד, אחר, משהו שרק אם אתה חלק ממנו אתה יכול להבין אותו, מעין הוויה מיוחדת היונקת ממרחביה ונופיה המדהימים של האוגדה, מזהותה ההיסטורית, מאתריה הקדושים, מהפסיפס האנושי המרכיב אותה ומהאתגר המקצועי השייך למי שעוסק במשימה החשובה של הגנת המולדת.

"משום כך, הפרידה כה קשה ועצובה. למג"דים, למ"פים ולאלפי הלוחמים ששירתו תחת פיקודי בסדיר ובמילואים, טובי בניה של הארץ הזו, השאור שבעיסה. הייתה לי זכות גדולה להיות מפקדכם. הייתם עבורי מקור עוצמה והשראה, מעיין נובע של אמונה ותקווה. כשאני רואה אתכם אני יודע, כי לא פחת הדור, לא חלפו מהעולם ערכי הנאמנות ואהבת הארץ. אתכם ובזכותכם עמדנו מול המשימות והאתגרים אשר הוצבו בפנינו".

המפקד הנכנס תת-אלוף ליאור כרמלי אמר כי "חיילי ומפקדי האוגדה פועלים בסביבה מורכבת המחייבת ניתוח ועשייה במגוון רחב של תחומים, אך כולם ממוקדים למשימה אחת ברורה - לספק הגנה בלתי מתפשרת לתושבי המרחב ולתושבי מדינת ישראל, תוך שמירה על שלטון החוק וסולם ערכים גבוה החשוב כל כך לחוסנם של צה"ל והחברה הישראלית".