מייק האקבי: שטח כבוש? זה יישוב יהודי

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית מזהיר מההסכם הנורא, כלשונו, שנחתם עם איראן ודוחה את הביקורת משמאל על הביקור אתמול בשילה.

אלירן אהרון , ד' באלול תשע"ה

מייק האקבי היום
מייק האקבי היום
צילום: ערוץ 7

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בארצות הברית, מייק האקבי, קיים אחר הצהריים (רביעי) מסיבת עיתונאים במלון וולדורף אסטוריה בירושלים.

האקבי ציין בפתח דבריו כי ההסכם עם איראן גרוע לא רק לישראל אלא גם לארצות הברית. "אני רוצה לציין את הקשר היוצא דופן בין ישראל לארה"ב אך אני רוצה גם לציין את ההסכם הנורא - לא רק לישראל אלא גם לאמריקה".

"מדובר במשטר שדוגל בטרור במזרח התיכון. אני לא יכול לתת תחמושת למי שמכוון עלי נשק", אמר האקבי והביע שביעות רצון מהחלטתו של הסנטור בוב מננדז להתנגד להסכם. "כולם צריכים להיות מודאגים מההסכם", אמר.

האקבי, שמקווה לעמוד בראש המפלגה הרפובליקנית ולהתמודד על נשיאות ארצות הברית, נשאל מדוע ביקר אתמול בישוב שילה בבנימין שהוא "שטח כבוש". האקבי ענה כי "מדובר בישוב יהודי. אני לא קורא לאזור הזה שטח כבוש אלא יהודה ושומרון. יש לישראל קשר מיוחד עם האזור הזה".

"הגעתי לשילה כדי לראות את ההיסטוריה של עם ישראל, אני ממליץ לכולם ללכת לשם", אמר והוסיף "אני לא מבין למה הקהילה הבין לאומית מונעת מישראל להתגורר בביטחון גם ביהודה ושומרון. אני מרגיש כמתמודד לנשיאות את המחוייבות לישראל".

האקבי נשאל האם הוא חוזר בו מדבריו נגד אובמה לפיהם הוא מוליך את ישראל לשואה שנייה, "האיראנים אומרים שהם מכוונים את הטילים שלהם נגד ישראל והם תומכים בהשמדת ישראל. הם אמרו את זה לא אני, וזה שאובמה חותם הסכם עם המדינה הזו שרוצה להוליך את ישראל להשמדה - הוא בעצם שותף לניסיון להביא על היהודים שואה שנייה".

האקבי שנפגש עם נתניהו הבוקר אמר כי הוא מיודד עם ראש הממשלה וכי בנושא המדיני הוא ממליץ לפלסטינים להושיט יד לשלום ולא לבחור בטרור. 

הוא התייחס לתנועות הBDS הפועלות להחרמת מדינת ישראל, "שימו לב מה קרה למפעל סודה סטרים. פגעו בו כלכלית מה שהביא לפיטורי 600 ערבים! בגלל הBDS הם פוטרו".

האקבי הביע התנגדות להקמת מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל ונסיגה ישראלית מיו"ש, "לא ראיתם מה קרה בגוש קטיף? לא ראיתם כמה טילים עפו מהשטח שפונה לעבר ישראל? אני ראיתי בעיניים שלי את הטילים! כולם מבינים היום שנסיגה לא תביא שלום".