שמחה של תורה בישיבת רמת-גן

ליל הלימוד המרכזי של הושענא רבה בישיבת רמת גן הפך בשנים האחרונות לשם דבר. מאות גברים ונשים מגיעים לישיבה ונהנים מאווירה מדהימה.

רפאל לוי , י"ד בתשרי תשע"ו

הושענא רבה בישיבת רמת גן
הושענא רבה בישיבת רמת גן
צילום: יח"צ

ליל הלימוד המרכזי של הושענא רבה יתקיים גם השנה בישיבת רמת גן. מאות גברים ונשים מכל הגילאים מגיעים בכל שנה לישיבה ונהנים משיעורים מרתקים.

"השילוב של הרבנים המרצים, האווירה השמחה והמרוממת, המיקום המעולה והארגון הנפלא, כל זה יחד מביא לחוויה רוחנית תורנית יוצאת מן הכלל", סיפר אחד ממאות המשתתפים בליל הלימוד המרכזי ברמת גן.

אהרן, רכז הארגון של האירוע, מספר "השנה אנחנו נזכה לשמוע את ראש הישיבה הרב יהושע שפירא, הרב בן ציון אלגאזי, ראש ישיבת רמלה הרב אריה הנדלר, הרב יהודה מלמד, הרב חגי לונדין וצביקי הירש.

"נראה לי שהצלחנו לעשות כאן שילוב מעולה של מרצים מרתקים ומשמעותיים, ואני שמח מאוד על כך", הוא מסביר, "גם הצד הנשי מרוויח כפליים, כי הנשים יכולות גם להשתתף בכל ההרצאות האלו או לחילופין לבחור לשמוע את הרבנית נעמי שפירא או הרב יונתן נמדר. לאחר השיעורים, לקראת סיומו של הלילה, תתקיים התוועדות מרגשת של הרב רן שריד בסימן 'להרים את כל הטבע'. הלילה נחתם בתפילת שחרית חגיגית ברוב עם ובהתרוממות רוח אדירה".

השמחה בישיבה יח"צ

עוד הוא מציין "מבחינה לוגיסטית אנחנו עושים מאמצים גדולים כדי שיהיה למשתתפים הכי נעים ונוח, בבחינת 'תורה נאה בכלים נאים': הגברה ומסכי פלזמה, כיבוד עשיר ושתי סוכות לרשות המתכבדים, דוכן למכירת ערבות, דוכן מוצרי' דברי שיר' ועוד ועוד. כדאי מאוד להגיע".

מנהל הישיבה, אורי פינסקי, אמר כי "העוצמה ההולכת וגוברת של ההקפות השניות בישיבה מדהימה אותנו כל פעם מחדש. הרב יהושע ובחורי הישיבה מתפללים שחרית בשש בבוקר ויוצאים מיד במהירות לסיבובים ענקיים של ריקודים בכל רחבי העיר, סיבובים שנמשכים עד לפני השקיעה ממש ומגיעים לעשרות אלפי יהודים שמתרגשים עד דמעות לראות אותם.

''קשה לתאר את העוצמה של יהודי שעוצר את הרכב ורץ אלינו לנשק בדמעות את התורה, את אלפי הסוכריות שמומטרות עלינו מבניינים בדרך, בכל רחוב שנכנסים אליו רואים מאות אנשים נדבקים לחלונות הבתים ושולחים נשיקות באוויר לספר התורה, עם ישראל חי והלב היהודי שלו פועם בלי הפסקה.

''לפני כמה שנים הצטרפה לתהלוכה אישה לבושת חולצת שלושת-רבעי ומכנסיים. היא מאוד התרגשה מהריקודים. אחת מנשות האברכים ניגשה אליה והיא סיפרה: את רואה את החולצה הצנועה הזו? אני בדרך כלל לא הולכת ככה. זאת חולצה שקניתי במיוחד לתהלוכה של שמחת תורה, אני לובשת אותה פעם בשנה.

''כל שמחת תורה אני לובשת אותה מהבוקר ומחכה לשמוע את קולות השירה מתחת הבית שלי ואז אני יורדת ומצטרפת אליכם. זה נותן לי כוח לעוד הרבה זמן. יש פה שמחה וריקודים שאין בשום מקום אחר".

הושענא רבה ברמת גן יח"צ

פינסקי גם לא שוכח לפרגן לסגן ראש העיר רמת גן אביהוא בן משה ולמנהל מחלקת מורשת ישראל בעיר, חיים גלרמן, על שותפותם באירוע, "השותפות שלהם גם חשובה מצד עצמה וגם מסייעת במימון ההוצאות הרבות".

לפרטים נוספים לחצו כאן