על הגבעות האלה לא תקום מדינה פלסטינית

השר זאב אלקין בעוז ובגאון: מחזקים את ידי רה"מ נתניהו שיתייצב בפני מנהיגי העולם ויגיד את האמת הפשוטה - זאת ארץ אבותינו.

חזקי ברוך , ט"ז בתשרי תשע"ו

השר אלקין הבוקר ב'עוז וגאו"ן'
השר אלקין הבוקר ב'עוז וגאו"ן'
צילום: שלומי שלמוני

אלפים מתומכי ההתיישבות מרחבי הארץ קיימו היום (שלישי) את חגיגות שמחת בית השואבה בשמורת 'עוז וגאו"ן' שמעל צומת גוש עציון, השמורה שהוכשרה והוקמה על ידי תנועת 'נשים בירוק' לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בסמוך למקום, גיל-עד אייל ונפתלי הי"ד.

האירוע התקיים בהשתתפותם ובמעמדם של שר הקליטה וירושלים, השר זאב אלקין, ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל וסגנו משה סביל, אורי ואיריס יפרח, הוריו של אייל יפרח הי"ד, הרב שוקי רייס, הרב גדעון פרל רב המועצה האזורית גוש עציון. את האירוע כולו ליוו בשירה, נגינה וסיפורים אליעזר רוזנפלד ודיויד וויינרב, להקת 'הניגון שבלב'.

במתחם השמורה פוזרו דוכני מכירה ותצוגה ליצירות אמנות כמו גם מתקנים מתנפחים ופינת ליטוף בעלי חיים עבור הילדים. מאות חניכי תנועת 'בני עקיבא' גדשו את השמורה, הצטיידו בכלי עבודה והכשירו שביל ביטחון היקפי בשמורה. יהודית קצובר ונדיה מטר, ראשי 'נשים בירוק' מספרות ואומרות כי "הרוח הצעירה והשמחה של הנוער הביאה נופך של ציונות רעננה. יש לעם ישראל על מי לסמוך. דור ההמשך חדור אמונה של שליחות". השתיים מציינות כי גם מזכ”ל בני עקיבא, דני הירשברג, ביקר בשמורה ועודד את חבריא ב’ של מחוז יהודה וירושלים בפעילותם במקום.

את האירוע המרכזי פתחה יהודית קצובר, מראשי 'נשים בירוק' וממארגנות האירוע, בדברי תודה על התמורות שחלו בשנה האחרונה בשמורת 'עוז וגאו"ן', מאז הוקם והוכשר המקום בליל מציאת גופותיהם של הנערים ועד היום. "בשנה שעברה, בשמחת בית השואבה, ביקשנו שסוכתנו לא תהיה עראי אלא קבע, וברוך ה' התפילות התקיימו ואנו חוגגים את חג הסוכות השני ביער הנפלא הזו", אמרה קצובר ופרטה את רשימת התודות שהחלה בשר הביטחון, משה יעלון, שחתם באחרונה על האישורים הנדרשים להקמת השמורה כפארק זיכרון לנערים.

קצובר הוסיפה והודתה לכעשרים אלף בני הנוער שנטלו חלק בהכשרת השמורה במרוצת השנה האחרונה, כך גם להורי שלושת הנערים שפעלו לאישורו של המקום, למועצת גוש עציון ולעומד בראשה, דוידי פרל, לשר זאב אלקין, לזמביש יו"ר תנועת ההתיישבות של 'אמנה', לסגן השר הרב אלי בן דהן, לחבר הכנסת דוד אמסלם, לרשות שמורות הטבע, לצה"ל ולתורמים.

"עם קבלת האישור הרשמי משר הביטחון תפקידנו כאן 'נשים בירוק' מסתיים, ונשאל את עצמנו מה הלאה", הבטיחה קצובר ומיד העלתה על נס את קריאת הריבונות, אותה מובילה תנועת 'נשים בירוק' בשנים האחרונות לצד האחיזה בקרקע. "אנחנו כאן כמעט חצי מיליון יהודים ביו"ש, אבל המערכה על ארץ ישראל לא הסתיימה. הגיעה העת להחיל ריבונות על יהודה, שומרון ובקעת הירדן. בגלל שאין אמירה ברורה ביהודה ושומרון יש מהומות בגליל ובנגב. ערביי האזורים הללו מצטרפים לערביי יו"ש. אם ממשלת ישראל תדע להחיל את הריבונות נחזור להיות מוערכים כמו בימים שאחרי מלחמת ששת הימים. אין צורך לחכות לביטול הסכמי אוסלו על ידי אבו מאזן. צריך להוביל מהלכים".

לאחר דבריה אלו של קצובר נשא דברים שר הקליטה וירושלים, השר זאב אלקין, שפתח בדברי שבח לראשי 'נשים בירוק', "בכל פעם מחדש מראות לנו יהודית ונדיה מה כוחה של האישה היהודית".

''בזמן שנשיא איראן בניו יורק מתקבל בכבוד המלכים ומאשים את ישראל באחריות לטרור במזרח התיכון, כדאי שנזכור מה קרה כאן לפני שנה ואיך נחטפו ונשחטו בדם קר שלושת הנערים התמימים", אמר אלקין באירוע שאורגן על ידי "נשים בירוק".

"בשעות האלה ממריא ראש הממשלה לארצות ואנחנו מכאן נחזק את ידיו להתייצב בפני מנהיגי העולם ולהגיד את האמת הפשוטה - זאת ארץ אבותינו, אנחנו כאן לא בחסד אלא בזכות אבות אבותינו ואף אחד לא יזיז אותנו מכאן לא בטרור הרצחני ולא בלחץ העמים''.

אלקין לא נרגש מאיומי ההתפטרות של יו"ר הרשות הפלסטינית. "שאבו מאזן, שמשלם משכורות עתק לרוצחי שלושת הנערים, לא יהלך עלינו אימים בהתפטרותו. על הגבעות האלה לא תקום מדינה פלסטינית, כאן תהיה מדינת ישראל״.

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, הוסיף ואמר כי בכל תחום בו אנו פועלים יצליח ה' את דרכנו ובלבד והדברים ייעשו בשם ה'. "כאשר אנו עושים בשם ה' ויודעים מה ה' רוצה מאיתנו בעזרתו נעשה ונצליח. כך במקום הזה, כך בכל ההתיישבות, וכך בכל עשייה ועשייה". ברוח זו הוסיף דוידי ואמר: "כך נאמר לראש הממשלה, זכור את מי שמעליך וזכור בשם מי אתה מדבר מול כל האומות".

הרב ד"ר שוקי רייס, המשנה לראש מכללת הרצוג ומפעילי עוז וגאו"ן, נשא גם הוא דברים על עברו של האזור החל מהדרך המובילה לעקידת יצחק על פי אותה פרשנות הרואה בגבעה הסמוכה הנקודה הראשונה ממנה צפה אברהם אבינו לעבר הר המוריה. הרב רייס המשיך והזכיר את קבורת רחל בדרך אפרתה, את אלפיים השנים בהן לא הייתה נוכחות יהודית באזור עד להגעתם של עולי תימן בשנת 1925 ובחירתם דווקא במקום זה וקריאת שמו 'מגדל עדר' בשל תרגום הביטוי 'מגדל עדר' ולפיו זה המקום בו יתגלה בעתיד מלך המשיח ובשל האמור בספר מיכה אודות המקום שעד אליו תגיע המלכות המאוחדת העתידית.

הרב עמרם יפרח, סבו של אייל יפרח הי"ד, ומי שהיה ראשון ראשי המועצה בקרית ארבע-חברון המתחדשת, בירך את תנועת 'נשים בירוק' והעומדות בראשה, יהודית קצובר, בכוחות להמשך יישובה ופיתוחה של ארץ ישראל.

הרב יפרח הזכיר את מסירות הנפש של יצחק אבינו, האושפיזין של יום זה, מסירות נפש שעל פי חז"ל היא מקור מסירות נפשו של עם ישראל לאורך הדורות, מסירות נפש שהגיע עד אל שלושת הנערים ובהם נכדו שלו. "הנכד שלי לא מת סתם. ברגע שנודע לו שחוטפים אותו הוא התנפל על הנהג והכה אותו ולכן הם הרגו אותו מייד. הוא לא מת מיתת שבוי אלא מיתת מסירות נפש", אמר הרב יפרח והוסיף: "את הכוח הזה קיבלנו מיצחק אבינו".

אורי יפרח, אביו של אייל הי"ד, הודה לאליעזר רוזנפלד "שאחרי כל מה שעברנו מלמד אותנו להתגבר ולשמוח", ונשא דברים על חשיבות האחדות הבאה לידי ביטוי באיגוד חלקי הלולב ונענועם יחדיו. "אני מגיע לכאן מאלעד", סיפר, "ובכל פעם שאני מגיע לכאן מאלעד אני חושב שזו הדרך שאותה אייל רצה לעשות".

"במשך 18 ימים שלושת הבנים עשו לנו ימים נוראים, ימי תפילות, ימי חיבור גדול. כל עם ישראל התאחד אז והיום אנחנו צריכים להיאבק כדי לחבר את החלקים השונים, כדי להתחבר לארץ ישראל, להתחבר לטבע ולמצוות", אמר יפרח, הוסיף דברי תודה ליהודית קצובר ונדיה מטר המנציחים את זכר הבנים בשמורה והוסיף: "בכל פעם שקצת קשה לי אני אומר מה אייל היה רוצה שאעשה כעת - שאתחזק, שאתיישב בארץ, שאמשיך לשמוח".

בתום פרק הנאומים שבה להקת 'הניגון שבלב' אל הפרק המוזיקאלי של האירוע והרקידה את קהל המאות במעגלי שמחה על פני השמורה כולה.