"נס גדול, דקרו אותו סנטימטרים מהלב"

אחיו של יוסף בן שלום שנפצע אתמול בפיגוע הדקירה בפסגת זאב: "מצבו לא טוב. הרופאים אמרו זה עניין של כמה שבועות בבית החולים".

חזקי ברוך , ל' בתשרי תשע"ו

פסגת זאב, אמש
פסגת זאב, אמש
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

גל הטרור. השתפר מצבו של הנער יוסף בן שלום בן ה-13 שנדקר אתמול (שני) בפיגוע בפסגת זאב ונפצע אנושות, אך מצבו עדיין מוגדר קשה מאוד. 

הנער נותח במשך שעות והועבר כשהוא מונשם, מורדם ומצבו יציב ליחידה לטיפול נמרץ. הפצוע השני בן ה-25, יוסף בן שלום, מונשם ומורדם, ומצבו עדיין קשה אך יציב.

אחיו אליהו סיפר הבוקר כי "המצב לא טוב, המצב קשה, אבל יש נס גדול שדקרו אותו בצד ימין ולא צד שמאל, סנטימטרים ספורים מהלב. הרופאים אמרו זה עניין של כמה שבועות בבית החולים".

הוא אמר לגלי צה''ל כי תושבי פסגת זאב "רוצים שהשגרה תחזור לשכונה ולכל ירושלים. זו שכונה שלא ידעה אף פיגוע טרור".טוען....

תושבי פסגת זאב ופעילי ימין מפגינים בזירת הפיגוע

שני מחבלים, בני 13 ו-15 משכונת בית חנינא, החלו את המסע האכזרי שלהם ברחוב הארבעה, שם דקרו את בן שלום ופצעו אותו קשה. הפצוע התקדם לרחוב השישה עשר שם עצר אוטובוס שהרחיק אותו ממקום האירוע והוא טופל על ידי מד״א בתוך אוטובוס ברחוב הסיירת הירושלמית. 

המחבלים המשיכו במעלה רחוב השישה עשר, הבחינו בנער רכוב על אופניים, דקרו אותו ופצעו אותו באורח אנוש. אזרח שהבחין בדקירה של הילד, רץ לעברם והם החלו בבריחה לכיוון שדרות משה דיין כשהאזרח רודף אחריהם.

מחבל אחד נפגע ככל הנראה על ידי רכב ומחבל שני המשיך לרוץ.  ניידת של תחנת שועפט ובה קצין ושוטר מג״ב הבחינו במחבל רץ לכיוונם עם סכין בידו, השוטרים קראו לו לעצור, משלא עצר ביצעו ירי לעברו וחיסלו אותו. טוען....

כמה שעות לאחר הפיגוע בפסגת זאב, חייל צה''ל נפצע באורח קל עד בינוני לאחר שמחבל דקר אותו וניסה לחטוף את נשקו סמוך לגשר המיתרים בירושלים. המחבל חוסל על ידי כוחות הביטחון. 

המחבל עלה לקו 185 של חברת 'סופרבוס' שנסע מנווה אילן לכיוון ירושלים, והתיישב בחלק האחורי של האוטובוס, קרוב לחייל. בכניסה לירושלים תקף המחבל את החייל באמצעות סכין ופצע אותו, הוא קרא קריאות ''אללה ואכבר'' ואז ניסה לחטוף את נשקו. 

שוטר ממחוז ירושלים שהיה באוטובוס מלפנים, שמע צעקה, הסתובב לאחור הבחין במאבק של החייל עם המחבל, רץ לכיוון המחבל וניסה לרתק אותו לרצפה. 

נוסעים שהיו באוטובוס קראו לנהג לעצור ולפתוח דלתות כדי שיוכלו לרדת ובמקביל דיווחו למשטרה. השוטר החזיק במחבל ונאבק בו עם שני אזרחים באוטובוס כשהמחבל מנסה כל העת לחטוף את נשקו של החייל ולדרוך אותו. 

כוח משטרה שהיה בסמוך הגיב במהירות ועלה לאוטובוס. בניסיון להשתלט על המחבל, ככל הנראה נפל אקדח של שוטר שהיה מאובטח בשרוך אבטחה. המחבל הצליח לתפוס את האקדח וניסה לדרוך אותו. קצין מתחנת לב הבירה שעלה לאוטובוס, הבחין במחבל כשהוא עם אקדח, ביצע ירי מדויק וחיסל אותו. 

מפקד המחוז ניצב משה (צ׳יקו) אדרי שיבח את השוטרים והאזרחים. ״התגובה הנחושה של השוטרים שפועלים באומץ לב ומסירות נפש הביאה לחיסולו המהיר של האירוע ומניעת פגיעה באזרחים. אנו נמשיך לפעול בנחישות ובמהירות כלפי כל מחבל המנסה לפגוע בחפים מפשע״.