צילומי סימון חנויות יהודים מול שגריר אירופה

מול בית שגריר האיחוד האירופי בישראל התקבצו פעילי 'סטודנטים למען ישראל' ותלו תצלומים מימי סימון חנויות היהודים טרם מלחמת העולם.

שמעון כהן , ל' בחשון תשע"ו

מחאה מול בית השגריר
מחאה מול בית השגריר
צילום: דוברות 'סטודנטים למען ישראל'

תנועת "סטודנטים למען ישראל" קיימה הערב בהרצלייה מחאה סמלית מול ביתו של לארס פאבורג-אנדרסן, שגריר האיחוד האירופי בישראל, בעקבות החלטת האיחוד האירופי היום לסמן מוצרים מיהודה ושומרון ורמת הגולן.

פעילי התנועה הגיעו לביתו של השגריר ותלו בכניסה לביתו תמונות של חנויות בבעלות יהודים אשר הוחרמו באירופה ורוססו עליהן כתובות "אל תקנו מיהודים" לפני השואה. כמו כן תלו דגלי ישראל וקראו קריאות "לעולם לא עוד!".

יו"ר התנועה, אליהו ניסים, מסביר את המניע למחאה וקובע כי החלטת סימון המוצרים הישראליים באירופה היא "החלטה בלתי לגיטימית בעליל. אנו דוחים אותה ובזים לה. מדובר למעשה בשלילת זכותנו כיהודים להתקיים בארצנו. העובדה שרמת הגולן נמצאת ברשימת האזורים אשר הוחלט לסמנם, מוכיחה שאין מדובר כאן בתוצאה של אי מימוש הריבונות היהודית ביהודה ושומרון אלא בהחלטה אנטי יהודית ומגמתית שהיא המשך ישיר למדיניות האיחוד האירופי בשנים האחרונות".

"הגענו על מנת להזכיר לשגריר כי קיומנו כעם בארץ ישראל בכלל וביהודה ושומרון, רמת הגולן וירושלים בפרט, אלפי שנים בטרם קמו ונוסדו מדינות האיחוד האירופי, היא עובדה היסטורית מוכחת הנשענת על אינספור הוכחות, תיעודים וממצאים. לאחר שואה איומה ורצח שישה מליון יהודים מבני עמנו על ידי שלטונות באירופה, הגענו למולדתנו כדי להקים בית לאומי דמוקרטי ובטוח. מאז ועד היום אנו נתונים למתקפות אלימות מצד ארגוני טרור הפועלים להשמדתנו. בהחלטתכם האנטישמית היום אתם משתפים פעולה עם אויבי ישראל הגרועים ביותר ומסייעים להם", אומר ניסים.

"למעלה משישה מיליון יהודים החיים בישראל לא מתכוונים לשתוק. לא עוד. ברור לנו שחזרה לקווי 1967 פירושה במקודם או במאוחר- חזרה לקווי 1939. אנו אומרים בצורה חדה וברורה: לעולם לא ניסוג ונאפשר הקמת ישות ריבונית טרוריסטית בלב מדינתנו. אנו קוראים לכם לחדול מייד מכל התערבות במדיניות ישראל, במישרין או בעקיפין,  ודורשים מכם להפסיק לסייע לאויבי ישראל ולבטל את החלטתכם הצבועה בצבעים קודרים של אנטישמיות. החלטה זו איננה צודקת, איננה מוסרית, איננה לגיטימית ועומדת בניגוד גמור גם למשפט הבין לאומי לפיו יש לישראל זכות ראשונים הן על תל אביב ויהודה ושומרון, והן על רמת הגולן וירושלים". 

"הנפנו הערב דגלי ישראל וקראנו 'עם ישראל חי' והתכוונו לכך. למרות הכול אנחנו נמשיך לחיות כאן בכל מרחבי הארץ בגאון ולעולמי עד. בכוונתנו להמשיך ולהפגין נוכחות מול בית השגריר ככל שהדבר יידרש עד לשינוי ההחלטה. ובמקביל נפעל ביתר שאת לעידוד רכישת מוצרים מכל המקומות אותם החליט האיחוד האירופי היום להחרים ולסמן", מבטיח ניסים בשם פעילי התנועה.טוען....