שיטת הסימנים והנס הפרטי של הרב שמידט

ביישוב "שבי שומרון" התקיים אמש אירוע השקת הספר "שיטת הסימנים" ומסיבת הודיה לרגל 14 שנה לניסיון התנקשות בחייו של רב היישוב.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ו

ביישוב "שבי שומרון" הושק אמש ספר המרכז את "שיטת הסימנים" ללימוד הגמרא, ומסיבת הודיה לרגל 14 שנה לניסיון התנקשות בחייו של ראש הישיבה ורב היישוב הרב יהושע מרדכי שמידט.

האירוע נערך בהשתתפות רבנים ואישי ציבור וקהל רב, בניהם ראש ישיבת כיסא רחמים הרב מאיר מאזוז, רב היישוב קריית ארבע הרב דב ליאור, הרב נחום נריה הרב אברהם יעקב שרייבר, הרב אלישמע הכהן, הרב דוד לוי, הרב מאיר רמר, הרב מושה אודס ועוד.

הרב מאזוז יצא מביתו מבני ברק עם רכב ממוגן ירי היישר ליישוב שבי שומרון בכדי לחזק את שיטת הרב שמידט ללימוד התלמוד דרך הסימנים. 

את האירוע פתח הרב מאזוז ואמר "ויקרא בהם שמי בשם אבותיי אברהם יצחק ויעקב, שמי למפרע ראשי תיבות 'יהושע מרדכי שמידט', ספר 'שיטת הסימנים' הוא ספר חשוב מאוד, וצריך לחזק אותו ולאמץ אותו בכדי לזכור את סימני הגמרא. הרב שמידט הוא איש יראה שמים, איש תורה, אבל לא רק מפיץ תורה, הקב"ה ישמור עליו ועל כל היישובים בשומרון, כאן בשבי שומרון נמצאים על הגבול אבל הגבול שלכם עוד התרחב כל אלה שרוצים לבלוע אותנו קודם כל יבלעו אחד את השני כמו האירוע בצרפת עם דעא"ש". 

הרב דב ליאור נשא דברים ואמר "אני מכיר את הרב שמידט הוא משקיע עמל ויגיעה. אצלו התורה נקנית בעמל ימים ולילות, מחסור בשינה אבל המלאכה חייבת להיעשות. כל תורה שנעשית ע"י עמל כמו שהנצי"ב תמיד כותב ומדגיש על עמל תורה, זה התבטא אצל הרב שמידט. הספר הזה מה שהוא חיבר שזה לתועלת כל בני התורה מכל החוגים. זה דבר חשוב לעם ישראל, הציבור שנמצא כאן צריך לצאת לרחובה של שבי שומרון, בריקודים, בכדי שתושבי שומרון יראו מה נורא המקום הזה כי זה בית אלוקים ושער השמיים. כולם צריכים להכיר, להוקיר ולתת כבוד ולתת עידוד לרב שמידט לסיים את כל שיטת הסימנים".

הרב ליאור התייחס גם למצב הביטחוני בירושלים, ועל תכנית הריסת בית הכנסת: "יש יהודים מסויימים בירושלים שאמרו שאין ליהודי ללכת ברחובות ירושלים לכותל המערבי כי זה סכנת נפשות. הם מהדרין ב'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', ה' ישמור. התביישתי לשמוע דבר כזה בכלל מי שמשקשק שיישאר בבית אצלו מה הוא מפרסם כאלו דברים כלפי חוץ ומטיל אימה על הציבור? וגם הגויים אומרים 'הצלחנו להפחיד את היהודים. חרפה ובושה.

לי אין ספק שזה המשך לחטא המרגלים שלעם ישראל יש ממשלה אבל הם ממשיכים את המדיניות של הספר הלבן של הרשעים הבריטים, למנוע התיישבות יהודית. הורסים בתים, ועכשיו יש איום על הרס בית כנסת בגבעת זאב זה שייך לאיזה רוכב גמלים, וודאי שזה שלו, הוא ירש את זה מהסבתא שלו, וגם זה לא נכון. הרשעות היא לשמה ואין ספק שאם חלילה וחלילה יהרסו את זה, מי יודע איזה קיטרוג מהשמיים חלילה עלול היה להיות לעם ישראל. עם ישראל ישלם כולו את המחיר. אם ההנהגה עושה טעות זה לא רק היא לעצמה, עם ישראל כולו אשם. כל מי שבידו למנוע והוא לא מונע, הוא אשם בזה".

הרב יהושע מרדכי שמידט סיפר על הנס שארע לו לפני 14 שנים כאשר רכב ערבי חולף ירה לעבר הרכב 28 קליעים בו הוא נסע ולמרות הכדורים ששרטו את ראשו, הרב השתקם מהפיגוע במהרה וחזר לאיתנו. מאוחר יותר נודע לרב שהוא היה על הכוונת, אך מהר מאוד הרב חזר לשגרה ולא נתן לזה להשפיע על חייו.

"אנחנו צריכים לדעת שהתקופה שבה נמצא עם ישראל אינה תקופה פשוטה, אם כל מה שקורה בעולם ואם באים הרבה מוסלמים כנראה שמה שהיה בצרפת רק הייתה טעימה וצריך לעודד ולעורר את כל הציבור בעולם לעלות לארץ ישראל, כי זה המקום הבטוח ביותר וזה המקום שיצליח בעז"ה כלכלית ואין ספק שאם עם ישראל יחזור למקומות האלה אלו הם הסימנים של הגאולה כמו שאומרת הגמרא בסנהדרין צ"ח 'ארץ ישראל נותנת פריטותיה בעין יפה' והסימן לכך הוא צמיחה חקלאית".