עימותים קשים בכניסה לירושלים

מאות חסמו הערב (ראשון), את הכניסה לעיר והתעמתו עם שוטרים, במחאה על העינויים שעוברים עצורי פרשת דומא. כתב ערוץ 7 הותקף באירוע

אלירן אהרון , ח' בטבת תשע"ו

שוטרים מתעמתים עם מפגינים, בכניסה לירושלים
שוטרים מתעמתים עם מפגינים, בכניסה לירושלים
צילום: אלירן אהרוןטוען....

בגשר המיתרים מפגינים הערב (ראשון) מאות בני אדם במחאה על העינויים שעוברים עצורי פרשת דומא בידי חוקרי השב"כ, על פי דיווחיהם.

במהלך ההפגנה החלו מפגינים רבים לנוע לעבר הכניסה לעיר וחסמו אותה. המשטרה ניסתה לפזר את המוחים באמצעות שימוש בגז מדמיע, אך העימותים נמשכו שעה ארוכה, כשהמפגינים התיישבו על הקרקע וקראו קריאות בגנות העינויים.

חרף העימותים, ניסתה המשטרה שוב ושוב לפתוח את נתיבי הנסיעה, אך הם נסגרו תוך זמן קצר, שכן המפגינים לא ויתרו וחזרו אל הכביש. 6 מהמפגינים נעצרו ונלקחו לחקירה. המוחים טענו כי המשטרה השתמשה נגדם באלימות קשה ובגז פלפל, ומנגד המשטרה טוענת כי המפגינים יידו אבנים לעבר השוטרים, ואחד מהם אף נפצע כתוצאה מכך.

כתב ערוץ 7, אלירן אהרון הותקף גם הוא על ידי המשטרה, במהלך סיקור ההפגנה. בכוונתו להגיש מחר תלונה למחלקה לחקירות שוטרים בעקבות האירוע. עוד מספר צלמי עיתונות הותקפו באלימות, ואחת מהן אף נזקקה לטיפול רפואי.

בהפגנה השתתף גם הרב דב ליאור שנשא דברים במקום ואמר "לא יתכן כי יהודי יתאכזר ליהודי. שהרשעות משתוללת ללא הגבלה, ישנם אנשים שחשים את הכאב של אחיהם, אשרינו שיש לנו דור של נוער בריא שכזה".טוען....

מוקדם יותר דווח כי אחד הנערים שנעצרו בפרשה אמר היום בבית משפט השלום בפתח-תקווה כי ניסה להתאבד בכלא והציג את את סימני החתכים על זרועותיו. עורכי דינו סיפרו כי הוא התחנן לפני השופט שימנע מאנשי השב"כ להמשיך לענותו. לדבריו, החוקרים כפתו אותו ותלו אותו בידיו.

פרקליטו, עורך הדין עדי קידר, אמר כי נראה שהשב"כ החליט לשפוך את דמם של הנערים העצורים וכי מערכת המשפט והפרקליטות מאפשרות זאת.

בשב"כ אומרים בתגובה כי שירות הביטחון הכללי הוא ארגון ממלכתי וכי כל פעולותיו מבוצעות על פי דין. חקירות השב״כ מתנהלות על-פי הוראות החוק והפסיקה, ונתונות לפיקוח של היועץ המשפטי לממשלה, של פרקליטות המדינה ושל בתי המשפט. עוד אומרים בשב"כ כי הטענה שאחד מהעצורים ניסה להתאבד, משוללת כל יסוד.טוען....טוען....