מרצה בעברית נגד שקד: "חלאה ניאו-נאצית"

הסתה חמורה ברשת. ד"ר עופר כסיף, מרצה בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים, כינה את השרה איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית"

עוזי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ו

איילת שקד
איילת שקד
מרים אלסטר, פלאש 90

ד"ר עופר כסיף, מרצה בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים, כינה את שרת המשפטים איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית".

כסיף שיתף פוסט שכתב עמיתו לאוניברסיטה, פרופסור עמירם גולדבלום, מחוגי השמאל הקיצוני, שפרסם תמונה של שקד ועמה ביקורת חריפה על חוק העמותות, שאושר אתמול בוועדת השרים לענייני חקיקה.

"בארץ בושתי השקד צורח", כתב ד"ר כסיף. "החלאה הניאו-נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל, אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".

בפוסט המקורי, של פרופ' גולדבלום, הועלתה התמונה הבאה:

בעקבות התמונה כתב גולדבלום, "אילת שקד דורשת שקיפות, אני דורש שקיפות מאילת שקד. הנה כמה הבהרות שלא תשמעו ממנה - התמונה המצורפת היא 'שקיפות' של שרת המשפטים, לפחות של חלק ממקורותיה הכספיים. מסע הבחירות של אילת שקד היה מבוסס בין השאר על כסף ("דמים") שנאספו תמורת נשק שנמכר לרוצחים בסיירה ליאון ובדרום אמריקה, בידי תומך של אילת שקד - התומך הנדיב עצור עתה בבלגיה לאחר שהוחזק בידי האינטרפול במשך כשמונה חודשים במונטנגרו, מאז מרץ 2015".

"סרג' מולר הוא יהודי דתי, איש מתועב שמוכר נשק לכמה מהרוצחים הגרועים בעולם. אבל אילת שקד זקוקה לכספו, היא דורשת שקיפות ואני מספק את דרישתה", הוסיף גולדבלום.

מלשכתה של השרה שקד נמסר כי בכוונתה להגיש תלונה במשטרה על הסתה. "היום נחצה בבוטות הקו העדין בין חופש הביטוי לחופש השיסוי וזוהם השיח הציבורי", הגיבה שקד. "אני בטוחה שרשויות אכיפת החוק יטפלו במקרה בצורה הראויה".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה כי "האוניברסיטה איננה אחראית להתבטאויות של מרציה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. ככל שמישהו סבור שיש בהתבטאות זו או אחרת הסתה או עבירה על חוקי המדינה עליו לפנות לרשויות אכיפת החוק".

נציין כי לד"ר כסיף, הנחשב לראשון הסרבנים באינתיפאדה הראשונה שנשפט ונכלא, היסטוריה של התבטאויות "לא אקדמיות", נגד אנשי ימין. בין השאר צוטט כסיף ביונואר השנה כמי שכינה את פעילי תנועת "אם תרצו" בכינויים, "חבורת חלאות, חארות, טינופות".

גם פרופ' גודלדבלום, ממקימי ''שלום עכשיו'', לא בחל בעבר בהתבטאויות קיצוניות. בחודש מרץ השנה הוא השווה בפייסבוק את פעילי תנועת "אם תרצו" לנערי היטלר והגסטפו כתגובה לתכנית למחשבה ציונית שמפעילה התנועה באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטה העברית.