הרמטכ"ל נכנע לשמאל:
תחום תודעה יהודית יילקח מהרבנות הצבאית

הרמטכ"ל איזנקוט קבע כי תחום התודעה היהודית יעבור מהרבנות הצבאית לאחריותו של אגף כוח האדם, אך לא לחיל החינוך.

עדו בן פורת , א' בשבט תשע"ו

איזנקוט בטקס
איזנקוט בטקס
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל נכנע לשמאל. רא''ל גדי איזנקוט החליט להוציא את תחום התודעה היהודית מאחריותה של הרבנות הצבאית ולהעבירו לאגף כוח האדם, תחת אחריותו של ראש אכ"א האלוף חגי טופולנסקי.

למעשה, איזנקוט חזר בו מהכוונה המקורית - להעביר את התודעה היהודית לחיל החינוך והכריע שראש אכ''א יהיה אחראי על הפעילות, אולם מדובר בכניעה ללחץ ארגוני השמאל שביקשו לפגוע בפעילות לחיזוק רוח הלוחמים שמבצעת הרבנות מזה שנים.

לערוץ 7 נודע כי בראש התחום יעמוד קצין בכיר מהרבנות הצבאית, ככל הנראה בדרגת סגן-אלוף, אולם כאמור הסמכות העליונה תהיה של ראש אגף כוח האדם.

בישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום (שני) העלה את הנושא שר הקליטה זאב אלקין והביע התנגדות למהלך, אך שר הביטחון משה (בוגי) בחר לגבות את החלטת הרמטכ״ל.

שר החקלאות אורי אריאל מחה על החלטת איזנקוט וצייץ בחשבון הטוויטר שלו ''פעילות ענף תודעה יהודית ברבנות הצבאית הוא סיפור הצלחה שהפיח רוח לחימה באלפי חיילים. מצער לראות שיש כאלה שעוד לא מבינים זאת".

נציין כי חברי כנסת ממפלגת הבית היהודי ורבנים בכירים בציונות הדתית תקפו לאחרונה בחריפות את כוונת איזנקוט לצמצם את פעילות התודעה היהודית. הרב חיים דרוקמן אמר כי "פגיעה בענף לתודעה יהודית, כמוה כפגיעה קשה בצה"ל וברוח הלחימה של חיילי צה"ל".

"אסור בשום פנים ואופן לסגור את ענף התודעה היהודית של הרבנות הצבאית, ואין להעז לפגוע בו כלל וכלל, כי כל פגיעה בענף מהווה פגיעה אנושה בצה"ל בכללותו'', הזהיר הרב.