איזנקוט: "הקם להורגך השכם להורגו" - רק סיסמא

הרמטכ"ל נפגש הבוקר עם תלמידי תיכון בבת ים ואמר כי צה"ל לא יכול להתנהל על-פי סיסמאות. "לא כל מי שמחזיק מספריים צריך להרוג אותו".

ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ו

הרמטכ"ל איזנקוט
הרמטכ"ל איזנקוט
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט נפגש הבוקר (רביעי) עם תלמידי תיכון בהיכל התרבות העירוני של בת ים והתייחס שם לגל הטרור הערבי ולהתמודדות של צה''ל עמו.

"תופעת הטרור מלווה את החברה הישראלית לאורך שנים, והייתה סכינאות גם לפני שנים. זה יכול להיות בתל אביב, בעתניאל או באריאל. אנחנו רואים השפעות הדדיות בין מה שקורה במזרח התיכון עם דאעש, לבין מה שקורה אצלנו", אמר הרמטכ''ל.

אחד התלמידים שאל את הרמטכ''ל על הוראות הפתיחה באש שלדברי התלמיד הוחמרו וכעת הן מסכנות את הלוחמים בשטח. איזנקוט השיב כי ההוראות הקיימות הן נכונות, והוסיף "צה"ל לא יכול לדבר בסיסמאות, כמו 'הבא להורגך השכם להורגו', או 'כל מי שמחזיק מספריים צריך להרוג אותו'".

בין יתר דבריו התייחס איזנקוט גם לתיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית וסיפר לתלמידים כי "יש שיתוף פעולה עם מנגנוני הביטחון הפלסטינים, יש 40 אלף אנשי ביטחון כאלה".

הרמטכ"ל התייחס גם לאיומי נסראללה לפתוח במלחמה נגד ישראל. "אנחנו פוגשים פעם בשבוע בהופעה שבועית בטלוויזיה את חסן נסראללה", אמר איזנקוט, "את כל היכולת של חיזבאללה הוא בונה בסביבה כפרית, כדי לפתח מאזן אסטרטגי מול מדינת ישראל. יחד עם זה, צה"ל מצליח לממש הרתעה. בעשור האחרון חזית לבנון היא חזית שקטה".