כמו שלא מתערבים ברפואה - שלא יתערבו במקוואות

ראש מעון פוע"ה, הרב מנחם בורשטין מבהיר לערוץ 7 כי הנושא היה מאז ומעולם באחריות הרבנות. על הרפורמים: "הם אינם בתוך הפסיפס"

חזקי ברוך , ג' באדר ב תשע"ו

הרב מנחם בורשטיין
הרב מנחם בורשטיין
שלומי שלמוני

כמו שלא מתערבים ברפואה - שלא יתערבו במקוואות

ראש מכון פוע"ה הרב מנחם בורשטין מתייחס לפרשת המקוואות ואומר כי "כל אחד צריך לדעת מה התחום שלו. כמו שאף אחד לא מתערב בצבא או ברפואה ואותו דבר בצד הדתי".

"יש מסגרת דתית הלכתית והיא הקובעת וזה הרבנות הראשית ואם יש מה לדון זה מועצת הרבנות הראשית. היהדות היא פסיספס שיש לה מסגרת ברזל והיא ההלכה שנקבע לדורי דורות. יש הרבה אבנים יפות אבל הם מחוץ למסגרת ומחוץ להלכה . טהרה במקווה הוא דבר דתי לכל דבר ועניין ורק הרבנות הראשית קובעת בנושא הדתי במדינת ישראל. כמו שח"כ גפני לא מבקש שהרבנים החרדים מבני ברק יקבעו כי הוא מבין שצריך להיות סדר וסמכות. אם יש טענות זה בסדר תמיד אפשר להשתפר".

 הרב בורשטין הוסיף "אולי יש רפורמים שאוהבים את ארץ ישראל או תורת ישראל או עם ישראל והם אבנים מאוד יפות אבל הם לא בפסיפס של ההלכה . אני לא מבין מה זה שייך לרפורמים? מי שרוצה להיות שייך להלכה היהודית מוזמן. אני תמיד אומר לרופא כמו שאני לא נותן תרופות אתה אל תפסוק הלכות לזוג . כל אחד צריך לעשות את שליחותו".

"בכל הדורות האחרונים היה נסיונות לנגח ולשנות וכוחינו באותה מסגרת ברזל שהיא מסגרת ההלכה ואי אפשר לשנות אותה", אמר הרב והבהיר בדבריו כי מהזוית הפוליטית יש להגיע להסכמה כללית של כלל המפלגות הדתיות ולקבל את הערותיהם של נציגי הבית היהודי .