שפטל סוגר חשבון

עו"ד יורם שפטל בראיון נוקב: צריך להחריב את מסגד עומאר, הפסח הוא החג החשוב ביותר, אין בישראל תקשורת אלא כנופיות מחבלו-תקשורתיות.

אלירן אהרון , י"ט בניסן תשע"ו

לא עושה הנחות. שפטל
לא עושה הנחות. שפטל
צילום: אלירן אהרוןטוען....

עורך הדין יורם שפטל לא חוסך את ביקורתו מהתקשורת הישראלית - או לפחות מחלקים ממנה.

"אין בישראל תקשורת", הוא אומר בראיון חג לערוץ 7 ומוסיף, " אלא יש כנופיות מחבלו-תקשורתיות שפועלות לגמרי בגלוי בשירות האויב הערבי, מושיטות לו מיקרופון במיוחד כשאנחנו בעימות צבאי. אי אפשר גם לומר שהם משת"פים של האויב הערבי – כי הם האויב הערבי בעברית".

עם זאת הוא מציין כי "יש שינויים משמעותיים בשנים האחרונות. קודם כל, העיתון הכי טוב בארץ הוא מקור ראשון והכי נפוץ הוא ישראל היום – ואלה הם ודאי אינם עיתוני שמאל".

גדעון לוי טוען שהתקשורת ימנית מאוד.

אחד הסימנים המובהקים של השמאל הקיצוני שמשרת את האויב הערבי, יום יום ושעה שעה שהדוגמא הבולטת שלו זה גדעון לוי ועמירה הס – שכל גילוי של פטריוטיות ישראלית-יהודית הוא בעיניו ימין קיצוני".

מה היחס שלך להר הבית?

"הר הבית הוא הסמל הכי מובהק של ריבונות יהודית בארץ ישראל. אל אקצא הוא מחוץ להר הבית ויכול להישאר שם מבחינתי עד סוף הדורות. אבל מסגד עומאר חייבים להחריב אותו - כי הוא עומד בדיוק במקום שעמד בית המקדש ועד שלא בנינו אותו לא השלמנו את מלאכת השחרור הלאומי שלנו. במיוחד כאשר הסיבה האחת והיחידה לא לבנות אותו כרגע זה חשש מפני טרור ערבי ומהשתוללות ערבית ומראאד סלאחים למיניהם".

"עצם העובדה שראאד סלאח, העבריין והיורש הישיר של חאג' אמין אל-חוסייני הוא זה שעומד בראש השיקולים שלא לבנות את בית המקדש היא הנותנת עד כמה צדק ראש בית"ר כשאמר שיהיה קשה מאוד להוציא את היהודים מהגולה – אבל עוד יותר יהיה קשה להוציא את הגלות מהיהודים".

מה עמדתך לגבי החייל היורה מחברון?

"אני חושב שההתבטאות של הרמטכ"ל – אם היינו מדינה מתוקנת זה היה צריך להביא לפיטוריו מצה"ל. משום שמה שהוא אומר בפועל, בלי להגיד את המילה רוצח – זה שהחייל רוצח. זאת על סמך סרטון, שהופק על ידי ערבי ומומן בכסף. ארגון בצלם, בשנים תשע"ד-תשע"ה קיבל באופן ישיר כסף ערבי בהיקף של 2.7 מיליון שקלים פלוס מענק מיוחד של מאות אלפי שקלים על השירות שלו את האויב הערבי בצוק איתן - והם המפיקים של הסרטון המגמתי הזה. כשרמטכ"ל מזדרז להגדיר בתקשורת את החייל כרוצח הוא איבד את הזכות לשאת וללבוש את מדי צה"ל".

שפטל מתייחס גם לעמדת שר הביטחון בפרשה. "לא פחות גרוע מהרמטכ"ל בעניין הזה - וחבל שהוא מתבצר בעמדותיו הוא יעלון. גם נתניהו לא נהג טוב יותר מהשניים האחרונים – אבל הוא לפחות עשה תיקון בכך שטרח להתקשר לאבא של החייל ולדבר איתו. עד היום יעלון לא עשה את זה ואני מטיל ספק רב אם בממשלה הבאה שיקים נתניהו הוא יהיה שר ביטחון".

לעו"ד שפטל, המגן על אחד מהחשודים במעורבות בהצתה בדומא - גם ביקורת חריפה על מערכת אכיפת החוק. "לא יכול להיות הליך משפטי תקין במקרה הזה. משום שהליך כזה לא מתחיל בבית המשפט אלא באולם החקירות".

"כאן ברור לגמרי שהמחלקה היהודית בשב"כ, שאני חושב שצריך לפזר אותה, נהגה באופן פסול כשהיא מיישמת את שיטות העינויים של הקג"ב מצד אחד והאינקוויזיציה מצד שני. אין שום ערך מינימלי לכל תוצר חקירה לאחר מסכת עינויים כזו. לכן צר לי, אבל החומרה היחידה שאני רואה בפרשה זו החקירה הברברית, הסדיסטית וחסרת המעצורים של המחלקה היהודית".

"אני לא אומר שבשב"כ לא צריך שתהיה מחלקה יהודית", מבהיר שפטל, "אבל היא צריכה לעסוק בשלום עכשיו, בשוברים שתיקה, ביש גבול, בכל הכנופיות הללו שממונות ביחד הן על ידי האויב הערבי ישירות והן על ידי ממשלות אנטישמיות שטופות בשנאת ישראל כמו צרפת".

"לגבי פעילויות של יהודים נגד ערבים ביהודה ושומרון – יש לנו משטרה במחוז ש"י, יש שם שוטרים והם צריכים להיות מופקדים על ביצוע ואכיפת משטרה נגד היישוב היהודי ונגד אותם עשרות אלפי ערבים בודדים שחיים בשטח C", הוא מוסיף.

שפטל גם זועם על התנהלות מערכות אכיפת החוק בשטחים הללו. "אכיפת החוק הבררנית נגד יהודים ואי אכיפת החוק הבררנית נגד ערבים בשטחי C – היא אפליה אנטישמית ממוסדת שבראשה עומד אחד הגופים הכי בזויים במדינה, המנהל האזרחי ומתאם פעולות הממשלה בשטחי יהודה ושומרון".

ח"כ יואל חסון שטוען שהתוכנית שלך ברדיו עומדת לרדת בגלל הסגנון שלך.

"הוא טען את זה כבר לפני חצי שנה והתוכנית לא מגלה שום סימנים שהיא הולכת לרדת. מי שכן הולך לרדת מהחיים הציבוריים שלנו זה יואל חסון. הוא רוצה לבלום את פי, לא בגלל הסגנון. הרי הוא הרים את היד הטמאה שלו כדי להעביר מהעולם את ישראל היום ושם לא היתה לא טענה של סגנון. לכן הוא גם צבוע ורמאי. הוא לא יהיה בכנסת הבאה, התוכנית שלי – יש לי רושם – תמשיך להיות משודרת".

אתה מגדיר את עצמך כאדם לא מאמין. מהו חג הפסח עבורך?

"פסח בשבילי הוא כמו שהוא – החג היהודי החשוב ביותר. למעשה פסח זה ביטוי ליצירתה של האומה – כלומר כל עוד אומה משועבדת, אי אפשר לקרוא לה בכלל אומה. כי חלק מהמהות של אומה זה שהיא אחראית על גורלה וקובעת אותו במו ידיה. פסח הוא זה שמסמל את זה. אני לא מכחד שאני אתאיסט מוחלט – אבל גם יהודי מוחלט. גם אתאיסט מוחלט לא יכול לנהוג כרשע מבין הבנים ולומר, מה העבודה הזו לכם. זה לא לכם אלא לנו – ולכן זה חלק בלתי נפרד מחייו של יהודי גם אם הוא אתאיסט.

איך אתה רואה את ישראל בעוד כמה שנים?

"אני רואה מדינה שהיא בחמישיה, או הכי גרוע בעשיריה הפותחת מבחינת התל"ג לנפש. אני רואה מדינה מפותחת, משגשגת ומודרנית מאין כמותה – ובכל זאת היא נעשית יהודית מיום ליום".