אטינגר: קצין שב"ס מתעלל בי

עורכת דינו של העצור המנהלי דורשת להשעות קצין בשירות בתי הסוהר בעקבות "התעללויות קשה". תגובת השב"ס: אטינגר איים ברצח על סוהר.

עדו בן פורת , כ"ח באדר ב תשע"ו

אטינגר בבית המשפט
אטינגר בבית המשפט
צילום: אלישוב הר שלום

העצור המנהלי מאיר אטינגר פנה באמצעות עורכת דינו לשירות בתי הסוהר בדרישה להשעות קצין בשירות שלטענת אטינגר מתעמר ומתעלל בו.

מקורבים לאטינגר מספרים כי החל מיום שני האחרון, יום הברית של בנו הבכור, הקצין התעמר באטינגר במספר הזדמנויות שונות.

תחילה סרב הקצין לאפשר לאטינגר לקבל את זמן הטלפון המועט ביום בו מתקשר אטינגר לאשתו, בהמשך אף הגיש תלונות שווא כנגד אטינגר ואף לקח לו את כל מכשירי החשמל מחדרו.

עו"ד סימה כוכב, פרלקיטתו של אטינגר מטעם ארגון חוננו, שיגרה מכתב דחוף למפקד כלא אשל 
גנ"מ גרשון שמשלאשוילי. "נדהמתי לשמוע ממרשי כי בימים האחרונים הוא עובר מסכת התעללויות קשה והתעמרות מצד קצין שב"ס...''.

"הקצין רודף את מרשי באופן אישי, מעליל עליו עלילות, בודה מליבו תרחישים שלא קרו, מגיש כנגד מרשי תלונות בגין דברים שלא היו מעולם ומונע ממרשי זכויות המגיעות לו ע"פ חוק", כתבה.

''אנו מבקשים להביע את מורת רוחנו כי קצין שב"ס ממניעים שאינם ברורים לח"מ מנצל את סמכותו לרעה ופוגע במרשי באופן כה קשות", הוסיפה.

בהמשך דרשה עו"ד כוכב כי תיפתח חקירה כנד הקצין. "אבקש כי עניינו של מרשי יועבר מידית ליחידה לחקירות סוהרים לצורך ברור העניין עד תומו. אין צורך להדגיש את החומרה במסירת ידיעה כוזבת וכי זו עבירה חמורה בחוק העונשין. מתוקף תפקידך כמפקד הכלא אבקשך לפעול בעניין לאלתר ולעצור התעמרות זו באופן מידי".

עוד דרשה במכתבה כי ינקטו כנגד הסוהר צעדים מיידים. "אבקשך כי עד לברור התלונה בעניין זה תורה על השעייתו של הקצין הנ"ל, וכן תורה על הרחקתו של הקצין הפוגע ממר אטינגר".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: ''כנגד העצור המנהלי מאיר אטינגר הוגשה תלונה במשטרה לאחר שאיים ברצח על סוהר''.