יעלון מגבה את סגן הרמטכ"ל

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מגבה את סגן הרמטכ"ל, יאיר גולן, "ההתנפלות עליו וההתלהמות הן ניסיון במסע המדאיג והמטריד לפגוע בצה"ל"

עוזי ברוך , כ"ז בניסן תשע"ו

משה יעלון
משה יעלון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מתייחס לדברי סגן הרמטכ"ל, יאיר גולן, בערב יום השואה בהם השווה במרומז את גרמניה הנאצית למעשים שעלולים להתרחש בישראל.

"יש לי אמון מלא בסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, לוחם ומפקד מוערך, ערכי ועתיר זכויות. ההתנפלות עליו וההתלהמות כלפיו נוכח פרשנות מעוותת, במכוון, שניתנה לדברים שאמר אמש - הן ניסיון נוסף במסע המדאיג והמטריד לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו. אבוי לנו אם ניתן לזה לקרות.

תפקידו של כל מפקד בצה"ל, בוודאי מפקד בכיר, אינו מסתכם רק בהובלת חיילים וחיילות לקרב, אלא גם מחייב אותו להתוות להם דרך וערכים בעזרת מצפן ומצפון".

נזכיר כי הרקע לדברים הוא נאומו המביך של סגן הרמטכ"ל בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערך במכון משואה.

גולן אמר כי הוא מזהה בישראל של היום עדות לתהליכים שהתרחשו באירופה לפני השואה. "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז — לפני 70, 80 ו–90 שנה — ומציאת עדות להם כאן בקרבנו, היום, ב–2016".

סגן הרמטכ''ל טען כי יום השואה נועד לחשבון נפש לאומי. "אין קל יותר מלשנוא את הזר, לעורר חרדות ולהלך אימים. אין יותר קל מהתבהמות, התקרנפות והתחסדות. ביום השואה ראוי לדון ביכולתנו שלנו לעקור מקרבנו ניצנים של חוסר סבלנות, ניצנים של אלימות, ניצנים של הרס עצמי ודרך ההידרדרות המוסרית''.