ראש המנהל האזרחי החדש נכנס לתפקידו

תת אלוף אחוות בן חור החל לכהן כראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון, במקומו של תת-אלוף מוניר עמאר ז"ל.

קובי פינקלר , כ"ח באייר תשע"ו

אחוות בן חור
אחוות בן חור
צילום: דוברות המנהל האזרחי

תת אלוף אחוות בן חור החל היום (ראשון) לכהן כראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון, במקומו של תת-אלוף מוניר עמאר ז"ל אשר נהרג בתאונת מטוס בחודש מרץ האחרון.

טקס הכניסה לתפקד נערך במפקדת המנהל האזרחי במעמד מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי, מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת איו"ש תת-אלוף ליאור כרמלי, בני משפחתו של תא"ל מוניר עמאר, מפקדים, קציני מטה ובני משפחה.

תא"ל אחוות בן חור השתחרר מצה"ל במרץ 2011 לאחר 27 שנות שירות, כאשר בתפקידו האחרון שימש כסגן ראש המנהל האזרחי. מספר חודשים לאחר שחרורו מונה לתפקיד מנכ"ל אפיקים ומנכ"ל ההיסעים מסילות בו שימש עד לגיוסו המחודש לצה"ל.

מפקדת המנהל האזרחי, היום
צילום: דוברות המנהל האזרחי

"אחוות, היום אתה נכנס למחוזות מוכרים וחדשים לך. דע כי עוד אתגרים רבים ניצבים בפנינו, השקט היחסי אינו בהכרח מבשר על רגיעה", אמר מתאם הפעולות השטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי.

לדבריו ייחודו של המנהל האזרחי במארג הכוחות הוא לשמש החצי המשלים לפעילות האוגדות, החטיבות והגדודים בשטח ובפעילות המבצעית. "המנהל האזרחי חי את האזור, מנתח את הזירה ואת גורמי ההשפעה, בקיא בזרמי העומק הפלסטיניים ומוצא דרכים יצירתיות לשלב מומחיות זו במאמץ הביטחוני כנדבך בביטחון הלאומי״.

האלוף מרדכי הוסיף כי ״לפני ארבעה חודשים, עמדנו כאן ברחבת הדגל, נרגשים וגאים לקראת כניסתו של מוניר עמאר זכרונו לברכה לתפקיד ראש המנהל האזרחי. מוניר אמנם שירת תקופת זמן קצרה יחסית, אך מקצועיותו, ערכיו וצדקת דרכו הותירו את חותמו ומורשתו כקצין רב זכויות במנהל האזרחי''.

ראש המנהל האזרחי הנכנס, תא"ל אחוות בן-חור, ביקש בפתח דבריו לחבק את משפחתו של מוניר עמאר. "מוניר הלך מאיתנו לפני כחודשיים באופן טראגי, ובטרם עת. אנו ננציח את זכרו ומורשתו במנהל האזרחי", הבטיח.

"המנהל האזרחי מאז הקמתו ולאורך מרבית שנותיו משייט בים סוער ומשתנה. גם כיום אנו בעיצומה של תקופה רגישה ומורכבת, המעצימה את הצורך של המנהל האזרחי לביצוע התאמות בבניין הכוח ודפוסי הפעלתו, תוך חיזוק שיתוף הפעולה עם כלל זרועות הביטחון וזאת על מנת לעמוד באופן מיטבי ביעדיו בתחום האזרחי והביטחוני למול הפלסטינים והארגונים הבינלאומיים, מתן מענה אופטימאלי להתיישבות ותוך לקיחת חלק באופן מלא במאמץ הצה"לי והפיקודי לשמירה על ביטחון המדינה", הוסיף בן חור.