"החסד והנתינה זרמו אצל מוטי בדם"

יו"ר עזר מציון נפרד בערוץ 7 מאיש העסקים מוטי זיסר, "מאגר מח העצם שהוקם על ידו הציל אלפי חולים בארץ ובעולם".

בני טוקר , י"ז בסיון תשע"ו

מוטי זיסר
מוטי זיסר
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

הרב חנניה צ'ולק, יו"ר ומייסד עזר מציון, נפרד בערוץ 7 מאיש העסקים מוטי זיסר שהלך לעולמו ממחלת הסרטן והוא בן 62.

"איבדנו אדם יקר שזרמו בדמו חסד ונתינה. הכרנו אותו לראשונה כשניסינו לבנות את בית אורנית, בית החלמה שמסייע לאלפי חולי סרטן ובני משפחותיהם. באנו למוטי שאמר לנו מיד שהוא צריך לתת קרבן תודה לקדוש ברוך הוא כי החלים מהסרטן, והוא נתן מיד מיליון וחצי דולר לבנייה.

''מאז שהכרנו הוא נרתם יחד עם אשתו לנהל את הבית הזה שאשתו ברכה מנהלת אותו במקצועיות ובאהבה. נזקפים לזכותו כמובן הקמת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עזר מציון שבזכותו ניצלו עד כה למעלה מ-2,150 חולים בארץ ובעולם".

מוטי זיסר שילב בתוכו חסד ותורה, סייע להקים את ''מאורות הדף היומי''. הרב צ'ולק היה בקשר הדוק עם זיסר עד רגעיו האחרונים, "לצערנו הוא הבריא מהמחלה בפעם השנייה, אך נפטר מסיבוכים שנגרמו לו בשל הטיפולים. לאדם הזה היו הרבה מעשים עצומים של נתינה שאיתם הוא עולה למעלה. לא רק לעזר מציון הוא היה מזרים כספים להמון מוסדות של חסד, הלב שלו היה פתוח, היה לו לב רחב".

לדבריו כל משפחת עזר מציון מחבקת את ברכה זיסר, והילדים רחלי, דוד, הילה נעמה ויוני, "איבדנו איש חסד עם אהבה ללא גבול לחולים ולמשפחות ובעל זכויות עצומות בעזרה לחולים ובהצלת חיי אדם . החסד והנתינה זרמו אצלו בדם וכל הזכויות יעמדו לו למוטי ז"ל".