"הציידים של שוברים שתיקה"

ארגון 'מילואימניקים בחזית' משיק קו חם ללוחמי צה"ל בעבר ובהווה אשר סובלים מהטרדות מצד ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה'.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ו

עמית דרי
עמית דרי
צילום: מילואימניקים בחזית

ארגון 'מילואימניקים בחזית' השיק אתמול (ב') את קמפיין 'הציידים של שוברים שתיקה' במסגרתו הופק סרטון המציג לוחמים שמעידים כיצד לאחר 'צוק איתן' פנו אליהם מארגון 'שוברים שתיקה' והפעילו עליהם מכבש לחצים כדי למסור עדות, תוך שלטענתם נציגי 'שוברים שתיקה' לא הציגו בצורה גלויה את מטרות הארגון ופעילותו.

בסרטון אשר צבר כבר למעלה מ-120 אלף צפיות מופיעים לוחמי צה"ל מיחידות מובחרות ומספרים כיצד ניסו בארגון השמאל הקיצוני 'לצוד' את עדותם.

"הם אמרו לי שהם רוצים לדבר איתי לגבי לתת עדות על מה שהיה בצוק איתן", מספר ג'וש לויטן, לוחם ביחידה מובחרת וחייל בודד אשר עלה ארצה על מנת להתגייס לצה"ל. "הם התקשרו אליי מעל 7-8-9 פעמים, הגיעו אליי הביתה ולא סיפרו לי שהם הולכים להקליט אותי, אני הרגשתי שהם נורא ניצלו את זה שאחרי שלוחם עובר חוויות כמו שהוא עבר ב'צוק איתן' הוא זקוק לעזרה מסויימת".

אסף גולדשטוף, לוחם ביחידה מובחרת, הוסיף "אחרי השחרור שלי התקשר אליי בחור שאני לא מכיר, הוא אמר לי שהארגון שלו בעצם אוסף חוויות מלוחמים כדי לשמוע את הסיפור שלהם והבנתי שהוא לא הולך לוותר.

"מה שאני מבין היום זה שהם לוקחים חלקים מסויימים מתוך הסיפורים ואותם הם מציגים לחברה, מה שפוגע במדינה. בקלות אם זה לא הייתי אני ולא הייתי עוצר את עצמי מישהו אחר יכול היה ליפול בפח ולספר להם הכל".

מתוך מטרה לתת מענה לאותם חיילים אשר מוצאים עצמם מוטרדים ע"י נציגי ארגון 'שוברים שתיקה', פתח ארגון 'מילואימניקים בחזית' קו חם במספר טלפון 02-9937776 אליו יוכלו לפנות חיילים בעבר ובהווה ולקבל מענה וסיוע.

יו"ר ארגון 'מילואימניקים בחזית' עמית דרי אמר כי "אם עד כה האמנו לסיפורים של שוברים שתיקה לפיהם חיילים פונים אליהם במטרה לתת עדות, הרי שהיום אנו מגלים שמדובר לכל הפחות בחצאי אמיתות, שכן הארגון מפעיל ציידים שכל מטרתם לאתר את לוחמינו ולנסות להביא אותם למצב בו הם נותנים עדויות כנגד מדינת ישראל וצה"ל.

"החשש הגדול ביותר שלנו כארגון הוא סביב השאלה כיצד מגיעים פרטיהם האישיים של לוחמי צה"ל לארגון 'שוברים שתיקה' וחמור מכך- אלו עוד שימושים נעשים בהם ע"י הארגון. זו שאלה שצריכה להדאיג את כולנו ואני קורא לגורמי הביטחון בישראל לחקור באופן מיידי את הנושא למען בטחון חיילינו", הוסיף דרי.