כבוד לישראל
מדליית ארד לירדן ג'רבי

הג'ודוקאית הישראלית גברה על יריבתה היפנית בקרב השני של בית הניחומים, וזכתה במדליה הישראלית הראשונה בריו.

נרי וייס , ה' באב תשע"ו

ירדן ג'רבי עם המדליה, הערב בריו
ירדן ג'רבי עם המדליה, הערב בריו
צילום: רויטרס

לא אבדה תקוותה. ירדן ג'רבי, שכבר הפסידה בקרב רבע הגמר מוקדם יותר היום (שלישי), כבר חשבה שלא תזכה במדליה.

אחרי יום ארוך ומתיש שעבר על הג'ודוקאית הישראלית הבכירה, היא מסיימת אותו עם מדליית ארד היסטורית, עבורה ועבור המשלחת הישראלית שזוכה במדליה ראשונה במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, וראשונה מאז אולימפיאדת 2004 בענף הג'ודו.

ג'רבי שהתחילה את דרכה בקטגוריית עד 63 ק"ג, עלתה לראשונה למזרן הג'ודו היום (שלישי) בשלב שמינית הגמר של התחרות, שם גברה על יריבתה הקובנית בדרך למפגש מול סילבה הברזילאית המקומית בשלב רבע הגמר.

גם בקרב רבע הגמר בלטה ג'רבי והייתה עדיפה על היריבה המקומית מברזיל, אך שערוריית שיפוט ופסיקות שנויות במחלוקת, הביאו דווקא לניצחון עבור המקומית כשג'רבי נשלחה להילחם על מדליית הארד מבית הניחומים?

חושבים שזה מה שיכריע ויגרום לישראלית הבכירה לוותר ולהתייאש? ממש לא. ג'רבי עלתה בטירוף לקרב הראשון שלה בבית הניחומים בידיעה שניצחון בו מקרב אותה מרחק ניצחון אחד נוסף ממדליית הארד, וכך אכן היה.

את הקרב הראשון בבית הניחומים, מול היריבה הסינית ניצחה ג'רבי וחיכתה ליריבה אותה תפגוש על מדליית הארד, היפנית מיקו טאשירו, איתה נפגשה פעמיים עד הערב, כשהתוצאה עמדה על שיוויון ביניהן: ניצחון והפסד לכל אחת מהשתיים.

ג'רבי שקיבלה מנוחה ארוכה יותר מזו של היריבה היפנית, 55 דקות, הגיעה מוכנה מנטלית ופיזית לקרב על המדליה, ולבסוף אף זכתה בו.

למעשה, המדליה של ג'רבי הינה המדליה הראשונה מאז אולימפיאדת 2004 של המשלחת הישראלית בענף הג'ודו, האחרון שעשה זאת היה הג'ודוקא אריק זאבי. מדובר במדליה שמינית בסך הכללי של חברי המשלחות הישראליות לאורך השנים, והראשונה במשחקים האולימפיים הנוכחיים בריו שבברזיל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il