"לאלאור עוזרים ואותי זרקו לכלבים"

עמיחי שמבה מכוכב השחר, לוחם בגולני, השתתף בתקיפה בטעות נגד אריתראי בזירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע. "עשו לי עוול נוראי".

רעות הדר , ה' באלול תשע"ו

התחנה המרכזית בבאר שבע בליל הפיגוע
התחנה המרכזית בבאר שבע בליל הפיגוע
צילום: מאיר אבן חיים, פלאש 90

עמיחי שמבה, לוחם בגדוד 51 של גולני, תושב כוכב השחר, נאשם בהשתתפות בתקיפה שבוצעה בטעות נגד המסתנן האריתראי בזירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע לפני כשנה.

כזכור, המסתנן הפטום זארום נקלע לזירת פיגוע ירי שביצע מחבל בדואי, בו נרצח החייל עומרי לוי הי"ד.

זארום נקלע למקום, נורה בטעות על ידי מאבטח של התחנה המרכזית שחשד שהוא מחבל, מה שנתן את האות להתקפה המונית עליו.

"אם טוענים שאני עבריין, שביצעתי לינץ' ושפעלתי בניגוד לערכים ולרוח צה"ל, למה אני ממשיך לשרת כלוחם?" אמר השבוע לקרוביו עמיחי שמבה. "אני מרגיש קורבן. המקרה שלי זועק לשמים, הרבה יותר מאשר של אלאור אזריה".

שמבה בן 20, טען השבוע שהיה בהלם מההחלטה להגיש נגדו כתב אישום. "איך ייתכן שחיילים קרביים שהיו בזירת הפיגוע ברחו מהאזור, לא סייעו לטפל בפצועים ובאזרחים ולא חתרו למגע – לא הועמדו לדין, ואני כן?".

בשיחה עם חבריו שהובאה באתר "מאקו" אמר שמבה "הקריבו אותי, אני שעיר לעזאזל. כל העולם עוזר לאזריה, ואותי זרקו לכלבים. עשו לי עוול נוראי".

התקיפה בשוגג של האריתראי

כשהתבקש להסביר מדוע נעשה לו עוול, טען שמבה כי "החקירה הייתה שטחית ולא מעמיקה. לקחו סרטון, מבלי לבדוק לעומק את הטענות שלי, והגישו כתב אישום כדי להרגיע את האווירה. הרי יכולתי לא לחתור למגע תחת אש ולברוח מהתחנה המרכזית, לגלות פחדנות כפי שעשו לוחמים אחרים".

לדבריו, החייל היורה מחברון אלאור אזריה זכה לתמיכה ציבורית רחבה. ''פוליטיקאים ובהם ראש הממשלה ושרים תמכו בו בגלוי. אנשים תרמו לו הרבה כסף. אתרי אינטרנט ועיתונאים עזרו לו וליוו את משפטו.

''הוא זכה לסיקור חיובי יחסית. זה הפתיע אותי מאוד, שאליי התייחסו ישר בשליליות. ישר שפטו אותי ותלו את גופתי בכיכר העיר", תיאר.