ארבעה נערים נעצרו בישיבה בנחליאל

שני נערים חשודים במעורבות באירוע של פשיעה לאומנית ("תג מחיר") מהתקופה האחרונה. שניים אחרים חשודים בתקיפת שוטרים.

עדו בן פורת , ט' באלול תשע"ו

אחד הנערים שנעצרו בנחליאל
אחד הנערים שנעצרו בנחליאל
צילום: יוסף פריסמן

שוטרי מחוז ש"י הגיעו הבוקר (שני) לישיבה בישוב נחליאל שבמערב בנימין לביצוע מעצרים של שני נערים על פי צו בית משפט.

שני הנערים חשודים במעורבות באירוע של פשיעה לאומנית ("תג מחיר") מהתקופה האחרונה.

בזמן הגעת השוטרים לישיבה החלו לברוח מספר נערים, ולאחר מרדף קצר החלו שני נערים לתקוף את השוטרים ונעצרו.

במהלך הפשיטה נעצרו ארבעה נערים בני 14. מהמשטרה נמסר כי בזמן מעצר הנערים שברחו נפצע אחד הנערים בפניו. החשודים נלקחו לחקירה ביחידה לפשיעה לאומנית.

בישיבה טוענים כי השוטרים שהגיעו לבצע את המעצרים נהגו מול הנערים באלימות קשה. אחד העצורים נחבל בצורה קשה בפניו וטען כי בלש משטרה הטיח את ראשו באבנים. השוטרים מנעו מחובש תושב הישוב לטפל בקטין הפצוע.

בארגון חוננו מציינים כי בשבועות האחרונים הוזמנו אנשי צוות ותלמידים מהישיבה לעדות בימ"ר ש"י, שם תושאלו על טיול בו השתתפו תלמידי הישיבה לפני מספר חודשים ולטענת המשטרה במהלכו נגרם נזק למערכת צינורות של ערבים.

עוד מציינים בארגון כי התנהלות המשטרה אל מול הישיבה כללה איומים והתנהלות לא ראויה. במכתב שהוציא עו"ד עדי קידר מחוננו לימ"ר ש"י בימים האחרונים הוא מתאר כי לפני כחודש ימים הגיעו שוטרי ימ"ר ש"י לישיבה ודרשו לקבל את רשימת תלמידי הישיבה. לאחר מכן החלו להזמין תלמידים לעדויות באמצעות פניות לראש הישיבה. אולם התברר כי החוקרים נקטו איומים ואף סירבו להודיע להורי הקטינים על כך שהם נחקרים במשטרה, והמשיכו להזמין תלמידים באופן אקראי תוך שהם מאיימים כי אם לא יגיעו התלמידים לחקירה המשטרה תפשוט על הישיבה.

ראש הישיבה תיאר כי חוקר שהתקשר ביקש לעדות תלמיד מסוים וכשנאמר לו שהוא חולה אמר כי אם כך ניתן להביא תלמיד אחר. עו"ד קידר כתב כי מדובר "במסע דיג" והתנהלות לא ראויה של המשטרה.

"לא יעלה על הדעת כי המשטרה תגשש באפלה ותחקור ללא שום ביסוס וראיה", כתב עו"ד קידר וביקש כי זימון התלמידים לעדות יעשה מעתה דרכו. "לא הייתם עושים כן אם הייתם סבורים שמדובר בבית ספר בתל אביב".