''נמאס מהכפייה החילונית''

ח"כ יהודה גליק מודאג מ"דת החילוניות" שהתפתחה בתקופה האחרונה ומגנה את הפגיעה בהקפות השניות בירושלים בגלל ההפרדה שהיתה באירוע.

בני טוקר , כ"ג בתשרי תשע"ז

הקפות שניות. ארכיון
הקפות שניות. ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) תוקף את ה"דת החילוניות", כלשונו, שהתפתחה בתקופה האחרונה וסממנים ממנה נראה אתמול בהקפות השניות של האחים יונתן רזאל בירושלים, סמוך לגן סאקר.

כזכור, המשטרה מנעה כניסת קהל למתחם ההקפות בטענה שלא קיים אישור ממהנדס לבטיחות האירוע. סגן ראש העיר ירושלים יצחק פינדרוס והמשנה לראש העיר דב קלמנוביץ' מסרו כי התנגדות המשטרה לכניסת קהל נבעה מהמחיצה שהוקמה באירוע על מנת להפריד בין הגברים לנשים.

אהרון ויונתן רזאל נאלצו להופיע מול רחבה ריקה שכן המוני אנשים נותרו בחוץ בהוראת המשטרה. ח"כ גליק אומר לערוץ 7 כי ''אני מאוד מודאג מדת של חילוניות שהשתלטה עלינו והיא הופכת להיות כפייה דתית הכי חמורה, יותר מכל כפייה דתית שהייתה אי פעם בישראל.

''זה התחיל מקורס לימודים לנשים בלבד שזה הפריע למישהו ועבר לאירוע של סליחות במרכז תל אביב שרצו שיתקיים עם זמרים גברים ואתמול פתאום שומעים על ביטול הקפות שניות בגלל שיש מחיצה, בדומה לאירוע שהיה לאחרונה באוניברסיטה העברית שלא אפשרו לבנות להשתתף בגלל שהן רצו לרקוד בנפרד".

גליק קורא לארגוני זכויות האדם לגנות את התופעה, "נדמה לי שזהו מקרה המבחן של פעילי זכויות האדם. הם צריכים להיאבק גם למען דברים שהם לא מזדהים איתם. גם אם יש כאלה שחושבים שהפרדה אינה רצויה, אם יש קהל גדול שבוחר בזה ונדמה לי שהקפות שניות כבר עשרות שנים הן נפרדות, אז לבוא ולא לאפשר לאירוע להתחיל בגלל המחיצה זה נראה לי מאוד מאוד מוזר.

''לא שמעתי שום גינויים של כל הארגונים בעניין הזה. אומנם במשטרה טוענים שהיתה כאן בעיה הנדסית אבל חזקה עלי דבריהם של חבר המועצה פינדרוס ועיתונאים נוספים שאמרו לי שזה היה בגלל המחיצה''.

ח"כ גליק מוחה בתוקף על שאירע אמש. ''נדמה לי שכל בר דעת במדינת ישראל צריך למחות על זה שבמדינה יהודית לא מאפשרים לקיים אירוע בגלל הפרדה, זו כפייה דתית מהסוג החמור ביותר".

ההקפות השניות בגן סאקר, לאחר שהותרה הכניסה לאירוע