"השדולה הגאה": לפטר את הרב עמאר

חברות הכנסת מיכאלי וגרמן: ״לפעול מיד לפיטוריו של הרב הראשי לירושלים הרב עמאר, המסכן ציבור גדול בדבריו המסיתים״.

חזקי ברוך , ט"ז בחשון תשע"ז

ח"כ גרמן
ח"כ גרמן
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

יושבות ראש ''השדולה הגאה'' בכנסת, ח״כ מרב מיכאלי המחנה הציוני) וח''כ יעל גרמן (יש עתיד), פנו היום (חמישי) לשר הדתות דוד אזולאי ולראש הממשלה בנימין נתניהו, בקריאה לפטר לאלתר את הרב הראשי לירושלים שלמה עמאר, שקרא לקהילה הגאה ״כת של תועבה״.

במכתבן כתבו הח"כיות, כי הרב עמאר מנצל את סמכותו כאיש ציבור ומוביל דעת קהל ״להשתלחות מסיתה ומסוכנת כלפי ציבור גדול בישראל״.

לדבריהן, ״איש ציבור שמסכן את ביטחונם של מי מאזרחי ישראל בהדרה והסתה צריך להיות מפוטר מתפקידו לאלתר״.

כאמור, הרב הראשי הספרדי של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, התייחס בראיון לעיתון "ישראל היום" לסוגיית הלהט"ב והיחס לקהילה הזו, ואמר כי "זו כת של תועבה, זה ברור. זו תועבה. התורה מחייבת על זה מיתה. זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות. צריך לדעת את האמת.

''אומרים 'נטייה', 'סטייה' - שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות. זה מהתאוות האסורות ביותר. החמורות ביותר", הדגיש הרב עמאר.

הרב עמאר סיפר בראיון כי סירב להגיע לאזכרה במלאת שלושים לרצח הצעירה שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים, "ביקשו שאבוא, ולא הסכמתי. כתבתי להם מכתב, הבעתי צער גדול והתנגדות בלשון הכי חמורה למעשה של אותו אדם. מצד שני אני קורא לכם, אם אתם רוצים לעשות עילוי נשמה, קבלו עליכם לתקן את דרככם הרעה. זה דבר שאסור בתורה. התניתי איתם שיקריאו את המכתב במלואו. רצו להקריא את חציו. לא הסכמתי".

"אין כזה דבר, לגלות הבנה או סבלנות לזה. צריך לומר אמת פשוטה - זה איסור חמור ביותר, ואין שום היתר. צריך לומר דברים ברורים. בעבר, כשדיברתי על כך, הרבה אנשים חילונים התקשרו להודות. אנשים לא רוצים את זה. רוצים שהילדים שלהם יתחתנו, וילדו ילדים", הוסיף הרב עמאר.