הבוקר: שביתת אגד באזור ירושלים

החל מהבוקר ולמשך יממה משביתה ההסתדרות את קווי אגד בשל אי הסכמה בין ההנהלה לאוצר. התנועה הליברלית: אנו שבויים של מלחמת גרילה.

תגיות: ירושלים אגד
ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ז

השבתה בירושלים. ארכיון
השבתה בירושלים. ארכיון
מאיר סלע

בשעה 5:00 הבוקר (רביעי) החלה חברת אגד להשבית את קווי האוטובוסים באזור ירושלים. זאת כאזהרה העשויה להתרחב לכדי השבתה באזורים נוספים.

החברה משביתה את הקווים במחאה על מה שמוגדר כאי הסכמות שהתגלעו בין ההנהלה לאנשי האוצר.

בהודעת החברה לקראת ההשבתה נאמר: "בחודשיים האחרונים לא התקדם המשא ומתן לקראת הסכם סובסידיה חדש בין הממשלה לבין אגד. הבטחות הממשלה לקיומו של משא ומתן מואץ נותרו ללא כיסוי".

מנגד בתנועה הליבראלית תוקפים את התנהלותה של ההסתדרות. בהודעה שפורסמה כבר אתמול (שלישי) נאמר: "להסתדרות לא הספיק הסיבוב המכוער שהיא עשתה הבוקר על גבה של מערכת החינוך וההורים בישראל. כעת, היא מודיעה גם על שביתה בקווי אגד בירושלים במטרה להפעיל לחץ על הממשלה ולקבל עוד סובסידיות מיותרות. אם חברת אגד צריכה לשפר את הסכמי השכר של עובדיה, שתעשה זאת מבלי לגרום לאזרחי ישראל לשלם על ההתנהלות הבזבזנית של החברה חדשות לבקרים.

מאסנו במלחמת הגרילה של ההסתדרות על חשבונם של אזרחי ישראל שאינם יכולים להמשיך ולשמש כבני הערובה של ההסתדרות ושלוחותיה. על הממשלה להתעורר ולפעול רגולטורית נגד כוחה המופרז על ההסתדרות שמאמללת את חיי אזרחי ישראל, ויפה שעה אחת קודם".