טראמפ: בושה, אלה חדשות מזוייפות

הנשיא הנבחר ערך מסיבת עיתונאים ראשונה, ודחה את הטענות לפיהם לרוסים יש מידע מביך כלפיו. הוא התייחס גם לניהול עסקיו בזמן כהונתו.

ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ז

טראמפ
טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית הנכנס דונלד טראמפ מקיים הערב (רביעי) במשרדו במנהטן מסיבת עיתונאים ראשונה מאז ניצח בבחירות לפני חודשיים.

לפני טראמפ עלה לבמה שון ספייסר, דובר הבית הלבן החל מעוד תשעה ימים, שהביע את זעמו על פרסום המסמכים על מידע מביך כלפי טראמפ שנמצא בידי רוסיה. הוא אמר כי מדובר במעשה חמור.

אחריו נשא דברים סגן הנשיא המיועד, מייק פנס שטען כי התקשורת פעלה באופן לא לגיטימי בכל הקשור להתנהלות הבחירות לנשיאות.

טראמפ התייחס לפרשה בפתח דבריו ואמר, "מדובר בשטויות שפורסמו, אולי - ואני מדגיש אולי, על ידי סוכנויות המודיעין. אלו דברים שלא היו צריכים להתפרסם".

"זו מזימה של יריבים שלנו שחברו נגדנו כדי לפגוע בנו. אחד מהדברים שנעשה, יש לנו את המוחות הגדולים בעולם בענייני מיחשוב - ואנחנו ניצור הגנה מפני דברים מסוג זה", הוסיף הנשיא הנבחר.

"רוסיה פירסמה הודעה ברורה בנושא שמדובר בזיוף, ואני מכבד את הנשיא פוטין על שנהג כך", הוסיף טראמפ.

לשאלת עיתונאי הוא ענה, "יש לנו מערכת יחסים לא טובה רוסיה. אנחנו יכולים להיעזר בהם במלחמה בדאע"ש, ארגון שבעצם נוצר על ידי הממשל הנוכחי. יכול להיות שאסתדר עם פוטין - וגם יכול מאוד להיות שלא. האם פוטין מאמין שאהיה פחות קשוח מהילארי? נו באמת".

טראמפ גם הבהיר כי לא קיימת בעיה שבניו ימשיכו לנהל את עסקיו בזמן כהונתו כנשיא. "הייתי יכול להמשיך ולנהל את עסקיי, אבל לא רציתי לעשות זאת במקביל לנשיאות. בני, דון ואריק ינהלו את החברות שלי באופן המקצועי ביותר, ללא התייעצות איתי. הם יקבלו את השליטה המלאה באימפריה העסקית שלנו".

הנשיא הנבחר, גם התעמת גם ג'ים אקוסטה, מרשת CNN. טראמפ לא איפשר לו לשאול שאלה, לאור הפרסומים של הרשת בנוגע למסמך הרוסי.

"אתם ארגון נוראי שמביא חדשות מזוייפות", אמר טראמפ לאקוסטה וסירב להיענות לפניותיו.