יועץ טראמפ רומז: יחס אוהד להתיישבות

בצל בקשת נתניהו לדחות דיון על החלת הריבונות נפגש ראש מועצת שומרון דגן עם בכירים בממשל טראמפ שהביעו תמיכה במפעל ההתיישבות ביו"ש.

אלירן אהרון, וושינגטון , כ"ד בטבת תשע"ז

פאפאדופולוס עם דגן
פאפאדופולוס עם דגן
צילום: ערוץ 7

על רקע בקשת ראש הממשלה נתניהו להמתין עם החלת הריבונות במעלה אדומים עד לפגישתו עם הנשיא טראמפ, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נפגש עם אחד מיועצי נשיא ארה"ב שרמז כי ההתיישבות ביהודה ושומרון תזכה ליחס אוהד מצדו של הממשל החדש.

דגן, שהשתתף בהשבעתו של טראמפ ביום שישי האחרון, נפגש עם בכירים המקורבים לנשיא האמריקני, ביניהם אחד מיועצי החוץ - ג'ורג' פאפאדופולוס, שאמר כי ''אנחנו מקווים שלתושבי יהודה ושומרון שנת 2017 תהיה נהדרת''.

פאפאדופולוס רמז גם ליחסו של טראמפ כלפי ההתיישבות ביו"ש ואמר: "אנחנו מצפים בכיליון עיניים להתחיל מערכת יחסים חדשה עם כל מדינת ישראל, כולל החלק ההיסטורי שהוא יהודה ושומרון".

ראש מועצת שומרון דגן אמר כי "הרוח הנושבת מכיוון ממשל טראמפ היא בפירוש רוח אוהדת להתיישבות. שמענו את הדברים במספר לא מבוטל של שיחות עם מקורבים. אם יהיה צורך נכנס את מרכז הליכוד וניתן למוסדות הליכוד להכריע.

"אחרי שמונה שנים שבהן משכו אותנו באף בשל ממשל אובמה ומנעו ממתיישבי יו"ש בנייה והחלת ריבונות, לא נקבל תירוצים לגבי הממשל האמריקאי האוהד ביותר שהיה למדינת ישראל וליו"ש. נראה שמישהו עוקף את נתניהו מימין וזה לא בנט", הוסיף.