תאונה קשה בבנימין
שני הרוגים בהתהפכות אוטובוס

אוטובוס אגד תעבורה התהפך לתהום ליד מעלה לבונה. 2 בני אדם נהרגו ו-7 נפצעו. אחד ההרוגים: הנהג, אבישי קרואני, נשוי ואב ל-5 ילדים.

עוזי ברוך ואלעד בנארי , כ"ט בטבת תשע"ז | עודכן: 07:14

זירת התאונה
זירת התאונה
צילום: אורי דייויס

שני בני אדם נהרגו הלילה (שישי) לאחר שאוטובוס ''אגד תעבורה'' הדרדר לואדי בעומק של כ-300 מטר והתהפך על הגג, סמוך לכביש 60 בכביש הסמוך ליישוב מעלה לבונה.

חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוחות רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לשבעה פצועים, בהם שלושה באורח קשה, שניים במצב בינוני ושניים במצב קל. הפצועים פונו לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה, שיבא בתל השומר ושערי צדק בירושלים.

בשעות הבוקר הותר לפרסם כי אחד ההרוגים בהידרדרות האוטובוס הוא הנהג, אבישי קרואני מהעיר אריאל. קרואני, בן 37, הותיר אחריו אישה ו-5 ילדים. הלוויתו תיערך בשעה 13:00 בבית העלמין באריאל.

הגישה לאוטובוס הייתה קשה מאוד בשל מיקומו בתוך תהום חשוכה בעומק של עשרות מטרים. יוסי, מתנדב מיחידת חילוץ שומרון, סיפר: "סמוך לשעה אחת בלילה קיבלנו קריאה על אוטובוס שהדרדר לתהום, עם פצועים, לכודים והרוגים בשטח. הגענו במהירות, יחד עם מאות אנשי חילוץ חירום צבא והצלה.

"המחזה שנגלה לעיננו היה מחריד, אוטובוס ממוגן, הפוך ומעוך כליל, שהדרדר 120 מטר במדרון תלול, תוך פריצת מעקה הבטיחות. במקביל לפינוי הפצועים, התחלנו בסריקות רגליות של המדרון התלול ובוצי הלוך וחזור כדי לוודא שלא משאירים אך פצוע או נפגע בשטח. במקביל כוחות כיבוי ניסו להזיז את האוטובוס ולוודא שאין פצועים נוספים. כל הפעולות נעשו בקור עז ובגשם שוטף. עם אור ראשון נצא שוב לסריקות במדרון", תיאר איש יחידת החילוץ.

פרמדיק מד"א נתי הרון שהגיע באמבולנס הראשון למקום סיפר: "מדובר בתאונה מזעזעת. כשהגענו ראינו בכביש את גדר ההפרדה פרוצה ובואדי במרחק מאות מטרים אוטובוס מפורק הפוך על הגג. הזירה הייתה מורכבת וקשה היה חושך מוחלט גשם ובוץ, לקחנו במהירות ציוד רפואי וירדנו לואדי שמענו צעקות וקריאות מכיוון האוטובוס.

"בדרך נתקלנו בשני פצועים שעפו, הם היו בהכרה. חלק מהכוח שלנו נשאר להעניק להם טיפול ואני המשכתי לאוטובוס, המראה היה קשה: האוטובוס היה מפורק, מחוץ לאוטובוס שכב פצוע. נכנסנו דרך החלון האחורי שהתנפץ וראינו 6 נפגעים שוכבים, שניים מהם, צעיר כבן 23 וגבר כבן 37, היו מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה''.

הפרמדיק הוסיף כי "בסיוע כוחות גדולים של מד"א כוח רפואה של צה"ל וכוחות הכיבוי חילצנו את הפצועים מהאוטובוס, הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים והעברנו אותם לאמבולנסים ולמסוקי צה"ל שנחתו בסמוך".

מנחם לף ראש סניף בנימין של איחוד הצלה סיפר, "מדובר בזירה קשה עם מעורבות אוטובוס שנפל לתהום חשוכה. מתנדבים ראשונים שהגיעו למקום ביקשו סיוע של תאורה וצוותי כיבוי ומסוקים שיסייעו לחילוץ הנפגעים. עקב אופי האירוע יצאו למקום מתנדבים גם מירושלים ומישובי השומרון".טוען....

מיכאל חי כהן, מתנדב נוסף של איחוד הצלה, סיפר "יצאתי למקום מהישוב אדם וכשהגעתי לזירה ירדתי רגלית יחד עם ראש הסניף ומתנדבים נוספים כעשר דקות הליכה תוך כדי גשם שוטף ובוץ עד שהגענו לאוטובוס ההפוך שם למרבה הצער נתקלנו במספר נפגעים ללא הכרה וללא דופק ונשימה ונפגעים נוספים במצבים שונים".

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה השבוע כי בשנת 2016 נהרגו בכבישי ישראל 378 בני אדם - עלייה של 6% לעמת שנת 2015. בשבוע האחרון נהרגו 11 בני אדם בכבישי הארץ.