סוף עידן במשרד הביטחון

​​​​​​​שר הביטחון ימנה את אלוף משנה (מיל') זוהר פלטי, לראש האגף המדיני-ביטחוני במקומו של עמוס גלעד שכיהן בתפקיד יותר מ-13 שנים.

קובי פינלקר , ג' בשבט תשע"ז

עמוס גלעד בכנס הרצליה. יפרד ממשרד הביטחון
עמוס גלעד בכנס הרצליה. יפרד ממשרד הביטחון
צילום: עדי כהן צדק

שר הביטחון אביגדור ליברמן יביא בקרוב לאישור הממשלה את מינויו של אלוף משנה (מיל') זוהר פלטי לתפקיד ראש האגף הביטחוני- מדיני במשרד הביטחון.

פלטי צפוי להחליף את אלוף (מיל') עמוס גלעד שכיהן בתפקיד מאז שנת 2003.

ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') אודי אדם, שבה היו חברים גם האלוף (מיל') פרופ' יצחק בן ישראל, סגנית ראש המל"ל לשעבר הגברת סימה שיין, המשנה למנכ"ל משרד החוץ ג'רמי יששכרוף והממונה על מערכת הביטחון בנציבות שירות המדינה, איילה גונן אושרי, המליצו פה אחד על מינויו של פלטי.

אלוף משנה (מיל') זוהר פלטי כיהן כראש מנהלת המודיעין במוסד לתפקידים מיוחדים, ולפני כן שירת בצה״ל בשורת תפקידים באגף המודיעין בהם סגן ראש חטיבת מחקר וראש זירת טרור.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודה לראש האגף היוצא, אלוף (מיל') עמוס גלעד, על שירותו רב השנים למען מדינת ישראל, ואמר כי "תרומתו לביטחון ישראל, הן בתפקידו במשרד הביטחון וקודם לכן בצה"ל, הייתה גדולה ומשמעותית, ופירותיה יישארו עמנו עוד שנים רבות".

השר ליברמן הוסיף כי "אלוף משנה פלטי נכנס לתפקיד בתקופה חשובה ומאתגרת, כשהעולם בכלל ואזורנו בפרט חווים תהפוכות והתפתחויות משמעותיות, ועלינו לדעת להתנהל בחוכמה ולשמור על האינטרסים הביטחוניים והמדיניים של מדינת ישראל. אני מאמין כי פלטי יוכל לתרום תרומה משמעותית לכך".