חייל ריסס גז פלפל והותקף באלימות

במהלך הפגנות "הפלג הירושלמי" בבני ברק, הותקף חייל צה"ל לאחר שככל הנראה התיז גז פלפל כדי לפזר את המפגינים.

ערוץ 7 , י"ג בשבט תשע"ז

בתיעוד שמופץ הערב (חמישי) ברשתות החברתיות נראה חייל צה''ל מותקף באלימות על ידי חרדים קיצונים, אנשי "הפלג הירושלמי", במהלך הפגנה ברחוב רבי עקיבא בבני ברק שהתקיימה במחאה על מעצר של עריק.

ככל הנראה, החייל התיז גז פלפל לעבר אחד המפגינים בניסיון להבריח אותם. זמן קצר לאחר מכן מתנפל אחד המפגינים על החייל, בועט בו ומפילו על הכביש. שאר המפגינים הצטרפו למהומה והחלו להכות ולבעוט בחייל ששכב על הכביש.

תקיפת החייל נמשכה שניות ארוכות, ואז הצליחו כמה אזרחים לחלץ את החייל מהמקום. ככל הנראה הוא נפגע באורח קל בלבד.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, אמר בתגובה לתיעוד: "ככה נראית הדרך לשפיכות דמים. זו אינה דרכה של תורה. קבוצה של פורעי חוק שמתקיפים באכזריות חייל צה"ל. זו בדיוק המציאות ממנה אני מזהיר. על המשטרה לבצע מעצרים בהקדם כי מפה מגיעים לשפיכות דמים".

ח"כ יהודה גליק צייץ בטוויטר: ''האנשים האלו מחוברים לתורה שאינה שלי, מוציאי דיבת תורתנו רעה. כמובן פורעי חוק שמקומם מאחורי סורג ובריח לזמן רב''.

מוקדם יותר היום הפגינו מאות חרדים קיצונים המשתייכים ל"פלג הירושלמי" בכמה מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר תלמיד ישיבה שערק מצה"ל ונכלא בכלא צבאי.

צומת כנות בכביש 4 היה חסום לתנועה במשך כשעה לאחר שכ-200 מפגינים עמדו על הכביש. קודם לגן, כביש 1 נחסם לזמן קצר במחלף לטרון לכיוון מערב. מפגינים גם חסמו את צומת בר אילן בירושלים ואת רחוב רבי עקיבא בבני בברק לכל אורכו. הפגנה נערכה גם ברחוב נהר הירדן בבית שמש ובצומת חדיד בכביש 444.

31 מפגינים נעצרו בירושלים ובבית שמש לאחר שהפרו את הסדר ולא נשמעו להוראות השוטרים.

בהודעה מוקלטת שהופצה לפנות בוקר לאנשי הפלג נאמר: "נבלה נעשתה בישראל! כל הגולה כמדורת אש! בעקבות חוצפתם ועזותם הנוראית של שלטונות הצבא להמשיך ולעכב את בן העליה גיבור החיל מאחורי סורג ובריח, וכהוראתו הברורה והנחרצת של רבנו הגדול מרן ראש הישיבה שליט"א נצא כולנו להגן בגופנו כדי שלא תאבד שארית יעקב".

הפגנה בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90טוען....