הנשיא טראמפ:
מדינה אחת או שתיים - להחלטת הצדדים

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ ערכו מסיבת עיתונאים משותפת לאחריה נפגשו בארבע עיניים. הנשיא אמר כי ישמח אם השגרירות תעבור לירושלים.

חזקי ברוך, שליח ערוץ 7 לוושינגטון , י"ט בשבט תשע"ז

Netanyahu and Trump
Netanyahu and Trump
Hezki Baruchטוען....

בבית הלבן נערכה מסיבת עיתונאים מיוחדת בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחריה נועדו שני המנהיגים בארבע עיניים.

טראמפ אמר כי "מדינת ישראל היא סמל לעולם של חוסן וחוזק בין איומים. לעולם לא נשכח מה עבר העם היהודי. שתי המדינות תמשכנה במלחמה נגד הטרור בקרב המדינות שאין להן ערך לחיי אדם".

"האו״ם התייחס לישראל וממשיך להתייחס לישראל באופן לא הוגן. אנחנו נמשיך לעבוד ולעודד כינונו של שלום בין ישראל לפלסטינים", אמר טראמפ. "אנו רוצים להשיג הסכם שלום, אך הצדדים הם אלה שצריכים לבוא במו"מ. זו תהיה פגישה ראשונה מני רבות. כמו בכל מו"מ, הצדדים יצטרכו לבצע וויתורים. זו תהיה הפגישה הראשונה מיני פגישות רבות ופוריות שננהל יחד". טראמפ אמר כי הוא מעוניין לראות עצירה בבנייה בהתנחלויות לזמן קצר למען הסכם עתידי.

"אני רוצה לראות את ישראל עוצרת מעט עם ההתנחלויות, כדי שנוכל להגיע להסכם שלום. אני חושב שנוכל להגיע להסכם", אמר הנשיא.

טראמפ אמר עוד במסיבת העיתונאים, "אני אוכל לחיות עם שני הפתרונות - מדינה אחת או שתי מדינות". על ההסתה ברשות הפלסטינית אמר טראמפ, "אני חושב שהפלסטינים מלאים בשנאה, הם חייבים להפטר מהשנאה הזו".

"הישראלים יצטרכו להפגין קצת גמישות ולהוכיח שהם אכן רוצים להגיע להסכם שלום כמו שאני מאמין שהם רוצים", הוסיף.

הנשיא התייחס להעברת שגרירות ארצות הברית מתל אביב לירושלים וציין, "הייתי שמח לראות את זה קורה. אנחנו בודקים את הסוגיה לעומק".

בנושא האיראני ציין טראמפ כי הוא מתכוון להטיל על המדינה סנקציות נוספות ולמנוע ממנה השגת נשק גרעיני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר, "לארה"ב אין ידידה טובה יותר מישראל. אני מצפה לעבוד איתך במגוון תחומים. הוכחת אומץ רב ביחס לעסקה האיומה של איראן".

נתניהו הוסיף, "אמרת שארה"ב מחוייבת למנוע מאיראן להשיג גרעין איראני, תחת הנהגתך אני חושב שאנחנו יכולים לעצור את גאות הטרור האיסלאמי".

הוא התייחס לסכסוך הישראלי פלסטיני ואמר כי הוא מחפש "נתיבים חדשים" לשלום, "עלינו לחפש דרכים ורעיונות חדשים על מנת להשיג את השלום. אני מאמין בגישה אזורית - בשלום נרחב בין המדינות באזור לבין ישראל".

נתניהו סיים את דבריו "אין תומך גדול יותר לעם היהודי ולמדינת ישראל כמו דונאלד טראמפ".טוען....