הסכסוך לא יעלם אם נעצור את הבנייה

"ישנם 2 תנאים למדינה פלסטינית: הכרה מצדם במדינה יהודית וזניחת הפנטזיות להשמיד אותנו, ושליטה ביטחונית ממערב לירדן", אמר נתניהו.

חזקי ברוך, וושינגטון , כ"א בשבט תשע"ז

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Reuters

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק הלילה (שישי) ריאיון לרשת האמריקנית MSNBC שבו התייחס לסכסוך הערבי ישראלי.

"מה שנדרש הוא שלישראל תינתן השליטה הביטחונית בבקעת הירדן וההכרה בישראל כמדינה יהודית", הצהיר.

כנשאל נתניהו על המשך הבנייה ברחבי יהודה ושומרון אמר, "זו סוגיה, אבל לא הסוגיה המרכזית. עיקר הסכסוך הוא לא זה, אלא ההתעקשות של הפלסטינים שלא להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם.

יצאנו מעזה ועקרנו אנשים מבתיהם, ומה הם עשו? הם לא בנו מדינה לשלום אלא ירו 25 אלף טילים על ראשנו...צריך לראות איך משיגים שלום עם רוב מדינות ערב. הן רואות בישראל כשותפה במלחמה בדאעש ובאיראן".

על הפגישה עם טראמפ אמר ראש הממשלה, "יש לי יחסים חמים מאוד עם טראמפ. אנשים בישראל מרגישים קרובים לאמריקה. אנחנו חולקים ערכים משותפים, וישראל היא הדמוקרטיה היחידה באזור מאוד בעייתי".

כנשאל על יחסיו עם הנשיא הקודם, ברק אובמה, אמר נתניהו: "היו מחלוקות על נושאים שונים כמו איראן, אבל חתמנו על הסכם סיוע ביטחוני. יש ברית חזקה בין המדינות, לא אתן ציונים למנהיגים".

בראיון נוסף אמר נתניהו, "הסכסוך לא יעלם אם נעצור את הבנייה, כי לפלסטינים לא אכפת מהתנחלות או טריטוריה ספציפית. עבורם גם תל אביב וירושלים הם התנחלויות. מה שמונע שלום זה הסירוב להכיר במדינת ישראל", אמר לרשת "פוקס".