זו אשת השנה של אמונה

תת-גונדר פרומית כהן עומדת בראש מִנהל משאבי אנוש בשירות בתי הסוהר

תגיות: אמונה
אורלי הררי , ג' באדר תשע"ז

פרומית כהן
פרומית כהן
אמונה

תת-גונדר פרומית כהן היא אשת השנה של אמונה. תג"ד כהן עומדת בראש מִנהל משאבי אנוש בשירות בתי הסוהר (תפקיד המקביל לראש אכ"א בצה"ל). סגל העובדים בשב"ס מונה למעלה מ-9000 קצינים וסוהרים.

פרומית כהן, עו"ד בהשכלתה, משרתת בשב"ס למעלה מ-22 שנים, וביצעה בארגון מגוון של תפקידים. בכולם – השתדלה והשכילה לשאת ברמה את הדגל החברתי, פעלה לרווחת העובדים ולשיפור שכרם ותנאי העסקתם. כן הציגה הצעות לייעול תהליכי עבודה ולקידום כוח אדם איכותי בארגון.

שירות בתי הסוהר מחזיק במשמורת קרוב ל-20 אלף איש, ומרכיב מרכזי בפעילותו נוגע לשיקום האסירים, על-מנת שישובו וישתלבו בחברה. הפעילות הביטחונית והחברתית של שב"ס היא בעלת משמעות חשובה, ואולם למרות עבודתם השוחקת והמורכבת של המשרתים במסגרתה, לא תמיד זוכים הארגון וחבריו לתמיכה, למשאבים ראויים ולאהדה הציבורית שמגיעה להם.

תת-גונדר פרומית כהן (46), בת למשפחה ציונית-דתית שורשית מרמת-גן, היא היום תושבת נוף אילון, אם לחמישה וסבתא לשני נכדים. את לימודיה התיכוניים השלימה באולפנית תל-אביב. עשתה שירות לאומי במדרשת "עמיעד" בירושלים, ואת התואר במשפטים – באוניברסיטת בר אילן. בעבר שימשה גם כמדריכה בסניף בני-עקיבא רמת-חן.

את אשת השנה בוחרת, כמדי שנה, וועדה ציבורית בראשות יו"ר "אמונה" ליאורה מינקה. בעקבות פרסום "קול קורא", הונחו לפניה גם השנה עשרות המלצות על נשים בולטות בתחומי עיסוק רבים ומגוונים. בעבר זכו בעיטור; נשות חינוך, מדע ואקדמיה, רבנית ומנהלת מדרשה וכן מנהלת בית-ספר לקולנוע ולאמנויות ויו"ר עמותה המפעילה מקלטים לנשים מוכות.

"מבחינתנו, בחירתה של קצינה בכירה ומוערכת כפרומית באה, בין היתר, להביע כבוד והערכה לעבודה הביטחונית החשובה, הקשה ולפעמים סיזיפית למדי של השב"ס, שבאופן טבעי, בגלל אופיו ומשימותיו, איננו זוכה לעמוד באור הזרקורים וגם לא להוקרה המלאה – לה ראויים עובדיו" אומרת ליאורה מינקה.