תקציב הרפורמים: מסתירים את האמת?

משרד החינוך מצהיר כי התנועה הרפורמית אינה נתמכת על ידו, בה בעת שהוא מעביר לה מאות אלפי שקלים. ארגון חותם: "גנבת דעת של ההורים".

ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ז

תפילה בכותל, אילוסטרציה
תפילה בכותל, אילוסטרציה
צילום: Hadas Parush/Flash90

ארגון "חותם" מביע ביקורת חריפה נגד משרד החינוך לאור מה שנראה, לטענתו, כהסתרת מידע, ומסירת מידע כוזב, בכל הנוגע לקשר שבין המשרד לתנועה הרפורמית.

במענה לפניית הארגון נמסר מהממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד החינוך, כי "עמותת תל"מ – תנועה ליהדות מתקדמת בישראל, אינה מקבלת תמיכות מהמשרד ואין עמה כל התקשרות אחרת".

אלא שנתונים שהגיעו לחותם מאותו הגורם בדיוק, מעלים לכאורה שמשרד החינוך תקצב את התנועה בסכום של 180,999 שקל, וזאת במסגרת "תקצוב מרכזים להעמקת החינוך היהודי בבתי ספר ממלכתיים", וזאת מלבד תקצוב עמותות נוספות הקשורות לתנועה הרפורמית.

גם בספר התקציב של משרד החינוך מופיע כי בשנת 2015 העביר משרד החינוך לתנועת ליהדות מתקדמת סכום של 235 אלף שקל. בשנת 2014 הועברו לתנועה בידי משרד החינוך 459 אלף שקלים.

היום צפויה וועדת החינוך של הכנסת לדון בנושא הכנסת תכנים רפורמיים למערכת החינוך.

מארגון חותם נמסר, "צר לנו שמשרד החינוך מאפשר לקבוצת מיעוט הנמצאת בשוליים של החברה הישראלית, להשפיע על החינוך של ילדי ישראל. רובו של הציבור, כולל בחינוך הממלכתי, מעוניין ביהדות אותנטית ולא בחיקויים הבאים לידי ביטוי בתכנית תרבות יהודית ישראלית ושאר שיתופי הפעולה עם התנועה הרפורמית. אנו מציעים למשרד החינוך להנפיק נתוני אמת בהתאם לחוק חופש המידע ולא לנסות להסתיר את האמת מהציבור".

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה לכשתגיע נפרסם אותה.

צילום: יח"צ