הקבינט אישר: יישוב חדש למפוני עמונה

היישוב יוקם באזור עמק שילה. ראש הממשלה עדכן כי אושרו לשיווק 2000 יח"ד, ו-900 דונם באזור בנימין הוכרזו כאדמות מדינה.

חזקי ברוך , ג' בניסן תשע"ז

נתניהו בדרכו לישיבת קבינט
נתניהו בדרכו לישיבת קבינט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר הערב (חמישי) פה אחד הקמת ישוב חדש למפוני עמונה, באזור עמק שילה.

לאחר ישיבת הקבינט התקיים גם משאל טלפוני ליתר שרי הממשלה, לאישור ההחלטה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן את הקבינט כי אושרו לשיווק 2000 יחידות דיור, מתוך כ-5700 יח"ד עליהן הודיעה ישראל כבר לפני חודשיים. 2000 יחידות אלה לא אושרו לשיווק עד כה בשל בעיות טכניות.

עוד עודכן הקבינט כי המדינה הכריזה על כ-900 דונם כאדמות מדינה באזור עדי עד, גבעת הראה ועלי שבמועצה בנימין, זאת בהתאם לצרכים שעלו כתוצאה מסוגיות משפטיות.

תושבי עמונה מברכים על ההחלטה שהתקבלה בקבינט המדיני ביטחוני ולפיה יוקם ישוב חדש בעמק שילה, בו יוכלו לשקם את חייהם, ולשמר את רקמת החיים שנוצרה במשך עשרים שנות קיומו של הישוב עמונה.

״אנו שמחים על כך שמאבקינו הצודק והדבקות בצדקת דרכנו הובילו להישגים רבים (חוק ההסדרה; מניעת הרס אלפי בתים שהוחרגו מקו כחול ועוד) אולם השיא של כל אלו הוא פריצת השכר והקמת ישוב חדש ביהודה ושומרון, לאחר למעלה מעשרים שנה בהן לא הוקמו ישובים ביו"ש - אנו מתפללים שתהיה זו סנונית ראשונה שתבשר הקמתם של ישובים רבים רבים ביוש ובכל הארץ כולה״, אמרו ביישוב.

עוד הוסיפו "אנו מצפים שההממשלה תוציא מיידית אל הפועל את החלטת הקבינט, באופן שכבר בקיץ הקרוב ניכנס לבתים שייבנו בישוב החדש. נוכח האכזבות הרבות שידענו במעלה הדרך, אנו נמשיך לעמוד על המשמר כדי לוודא שכך אכן קורה ושהפעולות הנדרשות להקמות הישוב החדש מבוצעות לאלתר.

"אנו מודים לשרים על החלטתם הערב ומברכים אותם על כך וכן את ראש הממשלה, שלמרות כל הלחצים עמד, בסופו של דבר, בהתחייבותו להקים ישוב חדש ביהודה ושומרון".

יו"ר המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, מסר ״אנו מברכים את ראש הממשלה וחברי הקבינט על ההחלטה להקים ישוב חדש תחת הישוב שנהרס. בהחלטה זו יש מסר לגורמי השמאל שתחת ישוב שיהרס יוקמו ישובים חדשים וחזקים יותר. בשורה זו תסייע לנו להתחיל ולפעול למען עתיד טוב יותר למשפחות שגורשו מעמונה״.

לדבריו, ״אישור השיווקים וההכרזה על אדמות מדינה מחזקת את אחיזתנו בשנת היובל לשחרור יהודה ושומרון״.