נתניהו: מאמר מביש ובזוי

ראש הממשלה תוקף את עיתון "הארץ" שפרסם מאמר נגד הציבור הדתי לאומי תחת הכותרת 'מסוכנים יותר מהחיזבאללה'.

ניצן קידר , ט"ז בניסן תשע"ז

ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף בעמוד הפייסבוק שלו את המאמר נגד הציבור הדתי לאומי שפורסם בעיתון 'הארץ'.

"המאמר ב'הארץ' מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי. הציבור הדתי לאומי הוא מלח הארץ, בניו ובנותיו משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי למען מדינת ישראל וביטחון ישראל. אני גאה בהם כמו רוב אזרחי המדינה", כתב נתניהו והוסיף, "'הארץ' צריך להתנצל".

במאמר, שפורסם תחת הכותרת 'מסוכנים יותר מחיזבאללה' כותב קליין כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא".

הוא ממשיך במילותיו הבוטות וטוען, "מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. היא מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת".

"עם אסקימואי מאלסקה יש לי במשותף יותר מאשר עם הריקלינים, הסגלים וכל מה שהם מייצגים. מה לי ולסמוטריץ'? מה לי ולישראל הראל? מה לי ולזה שמבקש להשיג חירות לעצמו על חשבון חירותו של אחר? מה לי ולזה שאומר: זה בסדר, הם בסוף יתרגלו. הוא לא התכוון אלינו, אבל אנחנו הם אלה שיתרגלו", מוסיף קליין.

הוא טוען עוד, "אנחנו אלופי העולם בהתרגלות. לשלילת החירות של הפלסטינים כבר התרגלנו; אם כך, למה לא נתרגל לשלילת חירותנו שלנו? צריך לעשות ל'חירות' מה שעשו ל'שלום'. אימרו מעתה לא 'מעבדות לחירות', אלא 'מחירות לאדנות'".

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר בתגובה, "תמיד כשאתה חושב שעיתון הארץ הגיע לשיא השפלות, הוא מצליח להפתיע עם שפל חדש".

גם השרה איילת שקד הגיבה למאמר וכתבה, "יוסי קליין, אני מרחמת עליך וגם על עיתון הארץ שנותן במה להסתה כזו".

השר זאב אלקין כתב כי "כבר מזמן שהארץ לא נתנו במה לטקסט כה תואם את הקלישאות של התעמולה האנטישמית הכי זולה שיש. תחליפו במאמר של יוסי קליין את המלים 'דתיים לאומיים' ב'יהודים' ותקבלו טקסט אנטישמי קלאסי, שבהחלט היה מוצא מקום של כבוד ב'דר שטירמר' הנאצי".

"אלף מאמרים מיוסי קליין ודומיו לא ישנו את העובדה שהציבור הציוני דתי הפך היום לחלק אינטגרלי מהנהגת מדינת ישראל בכל תחום. הפחד והשנאה מעבירים את נציגי האליטה השמאלנית על דעתם", דברי השר אלקין.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר בתגובה, "רועי קליין ז"ל מסוכן? אלעזר שטרן ועליזה לביא מסוכנים יותר מהחיזבאללה? הרב שי פירון מסוכן יותר מתאונות הדרכים? ועמנואל מורנו ז"ל, גיבור ישראל, גם אצלו 'השקר הוא דרך חיים'? מה שפורסם כעת ב'הארץ' נגד הציונות הדתית הוא טקסט אנטישמי צרוף".