"כלבי המחמד ביביטן ומיקישקוש נובחים"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מתייחס למהומה שפרצה בוועדה לביקורת המדינה ומכנה חברי כנסת "כלבי מחמד"

עוזי ברוך , כ"ג בניסן תשע"ז

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מתייחס למהומה שפרצה בוועדה לביקורת המדינה, במהלך דיון מיוחד על לקחי דו"ח המבקר על מבצע צוק איתן.

"בושה. כלבי המחמד ביביטן ומיקישקוש נובחים על הורים שכולים והאדון נתניהו יושב ושותק. לאפשר השתלחות במשפחות שכולות בשביל רווח פוליטי? שפל חדש", כתב.

במהלך דיון מיוחד שהתקיים היום (רביעי) בוועדה לביקורת המדינה בכנסת התפרצו הורים שכולים לעבר חברי הכנסת מהליכוד ולעבר ראש הממשלה נתניהו.

אילן שגיא, שאיבד את בנו ארז בעזה, אמר "ארבעה חודשים ליד משרד ראש הממשלה עמדתי עם שלט שקרא לראש הממשלה לחקור את מחדלי צוק איתן", קרא שגיא, "ואז הגיע החכם הגדול הזה, שמדבר הכי הרבה (מצביע על ביטן), שאני איבדתי את הבן שלי כדי שהוא ישב בכיסא שלו, והוא עומד לידי ברמזורים ואומר לי 'לך לא יעזור כלום".

בתגובה אמר לו ביטן: "אתה שקרן מעולם לא אמרתי את זה, מעולם לא דיברתי איתך, תפסיק לשקר פה".

האב השכול מתפרץ על הח"כים

מיכל קסטן קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר, קראה לעבר נתניהו: "אל תאשים את כולם במחדלים שלך".

"האיום האסטרטגי המיידי על מדינת ישראל הוא העומד בראשה", אמרה קסטן קידר, "לא קיום דיון אחד על רצועת עזה, ולא אחד, לפני צוק איתן ולא אחריו. יגידו לכם שזו מלחמת אין ברירה, אבל תמיד יש ברירה. למנוע את המלחמה הבאה זו לא סיסמא של השמאל, זה התפקיד שלכם, חברי הכנסת. החמאס לא עומד בראש מדינת ישראל. הם לא אחראים עלי, אתה אחראי עלי".

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין, תקפה את ראש הממשלה וחברי הכנסת. "תתביישו לכם. אתם הולכים לבית הגופות, עולים לקבר יקירכם לאזכרה בעוד שבוע, ועומדים ביום הזיכרון לגופות חיילי צה"ל? זה מה שאנחנו בעיניכם? דוח פתולגי? זה מה שעשיתם מגיבורי ישראל, גופות?", שאלה, "אי אפשר לקרוא להדר ואורון חללים הם לא חללים ולא גופות הם שבויים. אפילו רון ארד עדיין מוגדר נעדר ולא חלל".

במהלך הדיון התעמתה גולדין גם עם חבר הכנסת מיקי זוהר, שניסתה לקטוע אותה, ואף אמר לה ש"דרישותיה מוגזמות". "אל תענה לי, חצוף שכמוך. אני אפילו לא יודעת איך קוראים לך", אמרה לו, ואף זרקה לעברו כוס מים.

בתגובה אמר לה נתניהו: "אני אחראי להוביל את מדינת ישראל. אם אפשר למנוע את המלחמה הבא או לדחות אותה, זו החובה שלי. במקביל אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים בשביל להחזיר את אורון והדר. משתמשים בכל מיני גורמים ולוקחים לא מעט סיכונים. אבל יש סיכונים שאני לא מוכן לקחת אותם".

לאה גולדין לראש הממשלה: הפכת אותנו לאויב העם