פייגלין: נתניהו הכשיל העברת השגרירות

חבר הכנסת לשעבר משתלח בראש הממשלה. ''הוכחה לרצונו של נתניהו כי השגרירות לא תעבור כבר קיבלנו מכיוונים שונים בעולם ובישראל''.

עדו בן פורת , ז' בסיון תשע"ז

משה פייגלין
משה פייגלין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, יו״ר מפלגת זהות, תוקף הערב (חמישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע החלטת טראמפ לדחות את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים.

״אזרחי מדינת ישראל צריכים להוקיע היום את ראש הממשלה נתניהו, שבמו ידיו הכשיל את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים וגרם לטראמפ לא לקיים את הבטחתו להעביר את השגרירות", אמר פייגלין.

לדבריו, ''הוכחה לרצונו של נתניהו כי השגרירות לא תעבור כבר קיבלנו מכיוונים שונים בעולם ובישראל. כך, למשל, כתב פוקס ניוז: 'כל מי שדיברתי איתו בוושינגטון בנושא העברת השגרירות לירושלים אומר שבנימין נתניהו אמר לנשיא טראמפ שלא להעביר את השגרירות בשלב זה'. ברור מזה לא יכול להיות.

''התוצאה הישירה של אי העברת השגרירות , תודות לממשלת ישראל, תהיה לחץ גובר של האמריקנים על ישראל לחלוקת ירושלים. 'אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני' - נתניהו שכח''.

פייגלין הבטיח כי מפלגת זהות בראשותו תביא לכך שירושלים תתפקד כעיר הבירה של ישראל - ''לא רק על הנייר. קריית הלאום תועבר אל מזרח העיר ותנופת בניה במטרופולין ירושלים תיצור רצף התיישבותי עד למעלה אדומים. כך יבין גם העולם מהי ירושלים עבורנו - ולא יפעיל עלינו לחצים מיותרים. בלי צעדים אלו - תחולק ירושלים, ואת הצעדים הראשונים אנחנו כבר רואים בשטח״.